این عادات اشتباه سلامتی شما را نابود می‌کنند

اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،تغذیه سالم و ورزش کردن می‌توانند دو رکن اساسی سلامتی شما باشند، اما گاهی برخی عادات اشتباه، سلامتی افراد را به شدت به خطر می‌اندازند، این عادات می‌توانند تا مدت‌ها اثر مخرب خود را روی سلامتی حفظ کنند.

تغذیه سالم و ورزش کردن می‌توانند دو رکن اساسی سلامتی شما باشند، اما گاهی برخی عادات اشتباه، سلامتی افراد را به شدت به خطر می‌اندازند، این عادات می‌توانند تا مدت‌ها اثر مخرب خود را روی سلامتی حفظ کنند.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، برای کنترل عادات اشتباه روزمره نیازی به اقدامات عجیب و غریب نیست و کافی است فقط کمی روی سلامتی خود متمرکز شوید:

تلویزیون

تماشای بیش از حد تلویزیون

یک مطالعه از کالج قلب و عروق آمریکا نشان داد که تماشای بیش از حد تلویزیون با افزایش فشار خون و دیابت همراه است، بنابراین سعی کنید هنگام تماشای تلویزیون خوراکی نخورید.

صبحانه

صبحانه نخوردن

آیا وقت خود را به مهمترین وعده غذایی روز اختصاص می‌دهید؟ مطالعات منتشر شده توسط کالج قلب و عروق آمریکا حاکی از آن است که کنار گذاشتن صبحانه می‌تواند با مشکلات قلبی مرتبط باشد. این متخصصان توصیه کردند که افراد بعنوان بخشی از سبک زندگی سالم و متعادل باید صبحانه‌های پرانرژی بخورند.

نشستن
نشستن در تمام طول روز

اگر عادت دارید که پشت یک میز کار کنید، ممکن است سلامتی خود را به خطر بیندازید. نشستن در تمام طول روز یکی از رایج‌ترین عادت‌های بد امروزی است. تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد که این عادت می‌تواند با عملکرد ضعیف مغز و همچنین خطر بالای بیماری‌های قلبی و دیابت مرتبط باشد.

وعده غذایی

کنار گذاشتن وعده‌های غذایی

چه بخواهید لاغر شوید و چه به خاطر مشغله بیش از حد باشد، کنار گذاشتن وعده‌های غذایی یکی از بدترین عادات غذایی است که می‌تواند سلامت شما را به خطر انداخته و حتی باعث افزایش وزن در ناحیه شکمی شود.

کم خوابی
کم خوابی

آیا هر شب به اندازه کافی می‌خوابید؟ بر اساس گزارشی از انجمن غدد درون ریز ایالات متحده، از دست دادن هر روز فقط ۳۰ دقیقه خواب ممکن است باعث افزایش وزن و مشکل به هم خوردن تعادل قند خون شود

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
اجتماعی
پیشرفت دراجرای نسخه نویسی الکترونیکی قابل قبول است

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، جزئیات جلسه کمیسیون متبوع خود با حضور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت را تشریح کرد. محمدعلی محسنی بندپی درگفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، در تشریح جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با حضور مدیرعامل سازمان …

Print Friendly, PDF & Email
اجتماعی
بررسی مجدد محاسبات احکام جدید مستمری بگیران سایر سطوح( غیر حداقلی بگیران) به دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،با دریافت تماس‌های متعدد از سراسر کشور و طرح اشکالات احتمالی در خصوص پرداخت حقوق به سایر سطوح مستمری‌بگیران(غیرحداقلی‌بگیران)، دستور بررسی مجدد احکام جدید توسط دکتر سالاری صادر شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مقرر بود سازمان تامین‌اجتماعی جمعه (بیستم فروردین …

Print Friendly, PDF & Email
اجتماعی
بیمه سلامت در مسیر تحقق عدالت اجتماعی گام بر می‌دارد

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،استاندار کرمانشاه گفت: رهاورد و دستاورد ارزشمند سازمان بیمه سلامت توسعه کمی و کیفی خدمات به ویژه اجرای طرح عدالت محور‌ پوشش همگانی اقشار مختلف است. به گزارش پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، مهندس بازوند در دیدار با دکتر ناصحی گفت: زحمات خالصانه و‌ …

Print Friendly, PDF & Email