چه سوءپیشینه‌ای باعث ممنوعیت کار در اسنپ و تپسی می‌شود؟

اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،در روزهای اخیر توئیت یک دانشجو که به دلیل جرم سیاسی، سابقه زندانی شدن دارد و به همین دلیل، حساب کاربری او در یکی از تاکسی‌های اینترنتی مسدود شده است، واکنش‌هایی را در فضای مجازی برانگیخت؛ تپسی و اسنپ می‌گویند سوءپیشینه‌ها را ناجا به آنها اعلام می‌کند و قابل اعتراض هم هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، او در توئیت خود نوشته بود که دانشجو است و برای تامین مخارج به کاری پاره وقت نیاز دارد. اما به دلیل سوءپیشینه حساب کاربری او مسدود شده است.

تجارت‌نیوز این موضوع را از روابط عمومی هر دو شرکت بزرگ تاکسی اینترنتی پیگیری کرد که چه جرایمی باعث ممنوعیت فعالیت رانندگان می‌شود؟

تپسی: امکان اعتراض وجود دارد

روابط عمومی تپسی در پاسخ به این پرسش توضیح داد که برای حفظ امنیت مسافران در طول سفر و طبق دستورالعمل وزارت کشور، استعلام سوءپیشینه از پلیس، پیش‌نیاز فعالیت در ناوگان تاکسی‌های اینترنتی است.

بر اساس این توضیح، سوابق و صلاحیت سفیران، پس از ثبت‌نام اولیه، از طریق پلیس مورد استعلام قرار می‌گیرد؛ نتیجه این استعلام حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از ثبت‌نام، به صورت سیستمی و «بله/خیر» و بدون ارائه جزییات درباره نوع و دلیل سوءپیشینه به تپسی اعلام می‌شود.

تپسی اضافه کرده است، کسانی هم که صلاحیت آنها در این استعلام احراز نشود، امکان فعالیت به عنوان سفیر را ندارند که به آنها اطلاع‌رسانی می‌شود.

اما آیا امکان اعتراض به این موضوع وجود دارد؟ تپسی در این مورد توضیح داده است که اگر فرد نسبت به این موضوع اعتراض داشته باشد، می‌تواند اعتراض خود را از طریق شماره اعلام شده در پیامک اطلاع‌رسانی، به تپسی اعلام کند. این اعتراض به پلیس اعلام می‌شود تا بررسی مجدد روی آن انجام شود.

اسنپ: تجاوز به عنف و نزاع‌ خیابانی را نمی‌پذیریم

روابط عمومی اسنپ نیز در پاسخ به پیگیری تجارت‌نیوز، اعلام کرده است که صلاحیت کاربران راننده‌ اسنپ از سوی پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا بررسی و تائید می‌شود؛ افرادی با سوء‌پیشینه‌هایی نظیر تجاوز به عنف، نزاع‌ خیابانی، ضرب و‌ شتم، قاچاق و توزیع مواد مخدر ‌‌و همچنین جرایمی که برای فعالیت در تاکسی اینترنتی تهدید محسوب می‌شوند، امکان فعالیت در اسنپ را ندارند.

در ادامه این توضیح آمده است: در صورتی که فرد ثبت‌نام کننده جرمی خارج از موارد فوق در سوءپیشینه خود داشت و مایل بود به عنوان کاربر راننده در اسنپ فعالیت کند، اما در استعلام‌ ناجا رد شده بود، می‌تواند این موضوع را از اسنپ پیگیری کند.

واحد عملیات اسنپ برای این افراد پرونده تجدیدنظر تشکیل می‌دهد و از متقاضی می‌خواهد فرمی درباره علت و زمان جرم خود را تکمیل کند. پس از تجمیع مدارک، اسنپ این فرم‌ها را به‌صورت هفتگی برای پلیس ارسال می‌کند تا در کمیسیون بررسی صلاحیت پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا، صلاحیت این افراد برای فعالیت مجدد بررسی شود.

بر اساس توضیح اسنپ، در این مرحله، پلیس بنا بر سال وقوع جرم و نوع جرم و همچنین دستورالعمل‌های داخلی خود در مورد فعالیت افراد تصمیم‌گیری می‌کند و نتیجه به اسنپ ابلاغ می‌شود

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
اقبال عمومی برای خدمات ” شرکت ملی پست”

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،فعالیت های حوزه صنعت پست بسیار گسترده و وسیع است و به صورت مستقیم و غیر مستقیم با بسیاری از افراد، مراکز، کسب و کارها و به خصوص تجارت الکترونیک ارتباط دارد. این ویژگی باعث شده است که پست در دنیا و همچنین در …

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
اطلاعیه در پی بروز حادثه برای دکل ایرانسل در بابل

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،در پی بروز حادثه برای دکل ارتباطی ایرانسل در حاشیۀ شهر بابل، ایرانسل اطلاعیه‌ای منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی ایرانسل، متن این اطلاعیه به شرح زیر است: به اطلاع می‌رساند، پیش از بامداد امروز شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، فرد یا افرادی ناشناس، با هدف از …

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
توسعه زیر ساخت های صنعت حمل و نقل هوایی با هدف رونق گردشگری کیش

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش بر جدیت و پیگیری مستمر برای اتمام روند ساخت پایانه جدید مسافری فرودگاه بین المللی کیش تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزادکیش، جعفر آهنگران سرپرست این سازمان صبح امروز یکشنبه ۲۲ فروردین …

Print Friendly, PDF & Email