۱۸۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی تحویل منطقه یک شد

شهرداری

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،۱۸۰هکتاراز اراضی منابع طبیعی با توجه به تفاهم شهرداری منطقه یک با سازمان جنگل ها و منابع طبیعی با هدف توسعه فضاهای سبز و عرصه گردشگری، تحویل منطقه یک شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در حاشیه مراسم روز درختکاری و افتتاح پروژه های توسعه پوشش های گیاهی که با حضور مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، برخی از شهرداران مناطق، مدیران وزارت جهاد کشاورزی و شهروندان در بزرگراه همت، منطقه وردیج برگزار شد، ضمن بیان خبر فوق افزود: شهرداری منطقه یک با توجه به موقعیت خاص زیست محیطی و وجود ارتفاعات، نسبت به تکمیل پوشش گیاهی اراضی منابع طبیعی، با توجه به تاثیر غیر قابل انکار آن بر ارتقای کیفیت زندگی شهرنشینی اقداماتی را به صورت نمادین در این هفته و به صورت زیربنایی در طول سال انجام خواهد داد.
او تصریح کرد: مبحث درختان و درختکاری در آموزه های دینی و هم در فرهنگ ملی ما ایرانیان مورد تاکید قرار گرفته است و در همین راستا حفظ طبیعت و محیط زیست امروزه به عنوان یکی از ارکان توسعه پایدار محسوب می شود.

شهردار منطقه یک با اشاره به تغییر رویکرد شهرداری منطقه یک از بخش مسکن به خدمات و گردشگری گفت: منطقه یک به واسطه فضای طبیعی و اکولوژیک کم نظیر خود می تواند فرصت های بی بدیلی را برای گردشگری طبیعی ایجاد کند که اقدام اخیر فیما بین شهرداری و منابع طبیعی نیز زمینه را برای این اقدام مساعد نموده است.

موسوی خاطرنشان ساخت: با بهره گرفتن از فرصت مغتنم در هفته درختکاری، برنامه هایی را در توسعه پوشش های گیاهی با گروه های مردم نهاد، سازمان های ذیربط، منابع طبیعی، ناحیه کوهستان منطقه یک، مجموعه فدراسیون و هیات های کوهنوردی اجرا کرده و در طول سال نیز به صورت زیرساختی کار را ادامه خواهیم داد.

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
شهرداری
ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان منطقه ۱۵ در اداره درآمد

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،۳ خط ویژه تلفن در اداره درآمد همزمان با موج چهارم شیوع کرونا با هدف قطع زنجیره این بیماری برای رسیدگی به درخواست شهروندان منطقه ۱۵ اختصاص یافت. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه با اعلام این خبر …

Print Friendly, PDF & Email
شهرداری
۱۰هزار گل لاله در منطقه دو پایتخت شکوفا شد

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،بیش از ۱۰هزار پیاز گل لاله که اواخر سال گذشته در میادین و بوستان های سطح منطقه دو کاشته شده بود با آغاز فصل بهار شکفته شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه …

Print Friendly, PDF & Email
شهرداری
پروژه‌های شاخص شمال تهران با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها سرعت می گیرد

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،پروژه های شاخص و اولویت دار شمال تهران با توجه به اثرگذاری آنها بر زیست عمومی شهر، با بهره گرفتن از کلیه امکانات در اختیار و ظرفیت های موجود با همکاری همه حوزه ها، در سال ۱۴۰۰ سرعت می گیرد. به گزارش روابط عمومی …

Print Friendly, PDF & Email