کاشت 110 درخت به نام شهدا در بوستان آزادگان منطقه 15

شهرداری

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،110 اصله درخت همزمان با روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور شهردار منطقه و خانواده معظم شهدا در بوستان آزادگان به نام معزز شهدا کاشته شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، در این مراسم که شهردار، امام جمعه خاورشهر، رییس آموزش و پرورش، رییس بنیاد شهید، رییس امور مساجد ناحیه شهید محلاتی، جانشین سرکلانتری ششم فاتب و رییس فرهنگسرای خاوران حاضر بودند، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه ضمن تبریک اعیاد خجسته ماه رجب گفت: بهترین راهکار برای مقابله با معضل آلودگی هوا توسعه فضای سبز است که با وجود سرانه بالای فضای سبز منطقه نظیر بوستان آزادگان با 300 هکتار فضای سبز هنوز در زمان آلودگی هوا مشکل داریم.
او با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز توصیه علمای دینی ماست، افزود: فضای سبز به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظلله العالی) کار دینی و انقلابی است که باید همه کمک کنند تا وضعیت فضای سبز را بهبود بخشیم.
محمدی اضافه کرد: در احادیث و روایات بزرگان ما توجه به درخت کار حسنه و ماندگار توصیف شده و توسعه فضای سبز وظیفه ملی است. همه تکلیف داریم برای شهروندان و آیندگان وضعیت بهتری ایجاد کنیم.
برپایه این گزارش؛ این مراسم با کاشت درختان زیتون تلخ و سرو لاوسون به یاد شهدای معظم، 4 پرسنل درگذشته شهرداری منطقه 15 بر اثر ویروس کرونا و همچنین درختی برای شهرداران مدارس توسط شهردار و معاونین منطقه، ائمه جماعات، خانواده های معظم شهدا، پرسنل شهرداری، مسئولان حاضر، شورایاران محلات و شهرداران مدارس امروز در بوستان آزادگان انجام و پلاک آن بر درختان مزین شد.
این گزارش می افزاید؛ برپایی غرفه آموزش و مشاوره کاشت نهال، کاشت انواع سبزه عید و کاشت بونساریوم و اهدای گلدان تراریوم به خانواده های معزز شهدا از دیگر برنامه های کلینیک گل و گیاه منطقه در این مراسم بودو
این گزارش حاکی است؛ شهردار منطقه و معاونین در این روز همچنین به ارتفاعات مسگرآباد رفته و در ورودی تفرحگاه مسگرآباد با همراهی شورایاری، ائمه جماعات و ورزشکاران باشگاه پیرامید چند نهال غرس و آن ارتفاعات را پاکسازی کردند. همچنین شهردار منطقه با حضور در مرکز پرتو کودکان ابوذر درکنار نونهالان و نوجوانان آن مرکز، چند نهال در حیاط این مرکز غرس و در جشن درختکاری آنان شرکت کرد.

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
شهرداری
ارائه خدمات غیر حضوری به شهروندان منطقه ۱۵ در اداره درآمد

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،۳ خط ویژه تلفن در اداره درآمد همزمان با موج چهارم شیوع کرونا با هدف قطع زنجیره این بیماری برای رسیدگی به درخواست شهروندان منطقه ۱۵ اختصاص یافت. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه با اعلام این خبر …

Print Friendly, PDF & Email
شهرداری
۱۰هزار گل لاله در منطقه دو پایتخت شکوفا شد

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،بیش از ۱۰هزار پیاز گل لاله که اواخر سال گذشته در میادین و بوستان های سطح منطقه دو کاشته شده بود با آغاز فصل بهار شکفته شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه …

Print Friendly, PDF & Email
شهرداری
پروژه‌های شاخص شمال تهران با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها سرعت می گیرد

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،پروژه های شاخص و اولویت دار شمال تهران با توجه به اثرگذاری آنها بر زیست عمومی شهر، با بهره گرفتن از کلیه امکانات در اختیار و ظرفیت های موجود با همکاری همه حوزه ها، در سال ۱۴۰۰ سرعت می گیرد. به گزارش روابط عمومی …

Print Friendly, PDF & Email