سکه‎‌های خانگی روانه بازار شد

اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،طلای ۱۸ عیار نسبت به روز پنج‌شنبه با پنج هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۱۵ هزار تومان رسید. نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید: کاهش قیمت سکه مردم را نگران کرده است. به همین دلیل سکه‌های خانگی روانه بازار شدند. پیش‌بینی می‌شود فردا قیمت طلا و سکه ثابت باقی بماند.به گزارش تجارت‌نیوز، در نخستین روز از هفته سوم اسفند طلا و سکه ارزان شد. علت کاهش قیمت طلا چیست؟ به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، کاهش ۱۴ دلاری انس جهانی طلا و رسیدن به کانال یک هزار و ۷۰۱ دلار، کاهش قیمت دلار و نبود تقاضا سه عاملی اصلی است که باعث شد قیمت طلا در بازار ایران ارزان شود.

علاوه بر طلا کاهش قیمت سکه و حباب سکه محسوس است. محمد کشتی‌آرای معتقد است در آستانه سال نو قیمت سکه نسبت به سال‌های گذشته کاهش زیادی پیدا کرده است.

دلیل کاهش قیمت سکه در بازار چیست؟ محمد کشتی‌آرای می‌گوید کاهش قیمت طلا در بازار جهانی و داخل مردم را نگران کرده که مبادا قیمت‌ها بیش از این افزایش یابد. برای همین آنها سکه‌هایی را که در سال‌های گذشته خریده بودند، حالا روانه بازار کرده‌اند. بنابراین عرضه سکه‌های خانگی بیشتر از تقاضا برای آنهاست.

حباب سکه به ۳۰۰ هزار تومان رسید

آیا فروش سکه‌های خانگی به دلیل وضعیت بد معیشت مردم است یا تداوم کاهش قیمت طلا و سکه مردم را نگران کرده است؟ نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران پاسخ داد: عرضه سکه‌های خانگی ارتباطی به بد شدن وضعیت معیشت مردم ندارد، چراکه تعداد عرضه سکه‌های خانگی زیاد است. در گذشته مردم این سکه‌ها را خریدند تا سود بیشتری نصیب‌شان شود اما به دلیل تداوم کاهش قیمت طلا مجبور شدند که تعداد زیادی از آنها را روانه بازار کنند.

به گفته کشتی‌آرای به دلیل عرضه سکه‌ها به بازار حباب سکه به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. پیش‌بینی می‎‌شود به دلیل بسته بودن بازارهای جهانی فردا قیمت فعلی طلا و سکه ثابت باقی بماند.

انواع سکه چقدر ارزان شد؟

کاهش قیمت دلار و انس جهانی، سکه را چقدر ارزان کرد؟ کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال توضیح می‌دهد طلای ۱۸ عیار با پنج هزار تومان کاهش نسبت به روز پنج‌شنبه به قیمت یک میلیون و ۱۵ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید با ۲۵۰ هزار تومان کاهش به قیمت ۱۰ میلیون و ۴۰۰ تومان معامله شد.

نیم سکه و ربع سکه نسبت به دو روز گذشته با ۱۰۰ هزار تومان کاهش به ترتیب با قیمت ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان فروخته شد. سکه گرمی هم روند ثابتی داشت و با قیمت ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
اقبال عمومی برای خدمات ” شرکت ملی پست”

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،فعالیت های حوزه صنعت پست بسیار گسترده و وسیع است و به صورت مستقیم و غیر مستقیم با بسیاری از افراد، مراکز، کسب و کارها و به خصوص تجارت الکترونیک ارتباط دارد. این ویژگی باعث شده است که پست در دنیا و همچنین در …

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
اطلاعیه در پی بروز حادثه برای دکل ایرانسل در بابل

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،در پی بروز حادثه برای دکل ارتباطی ایرانسل در حاشیۀ شهر بابل، ایرانسل اطلاعیه‌ای منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی ایرانسل، متن این اطلاعیه به شرح زیر است: به اطلاع می‌رساند، پیش از بامداد امروز شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، فرد یا افرادی ناشناس، با هدف از …

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
توسعه زیر ساخت های صنعت حمل و نقل هوایی با هدف رونق گردشگری کیش

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش بر جدیت و پیگیری مستمر برای اتمام روند ساخت پایانه جدید مسافری فرودگاه بین المللی کیش تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزادکیش، جعفر آهنگران سرپرست این سازمان صبح امروز یکشنبه ۲۲ فروردین …

Print Friendly, PDF & Email