رتبه برتر مجتمع فولاد صنعت بناب در عمل به مسئولیت های اجتماعی

صنعت و معدن

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،مجتمع فولاد صنعت بناب عنوان برتر سومین اجلاس مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی را کسب کرد .

به گزارش  روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب, سومین اجلاس مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی با رویکرد تکریم از چهره های نامی صنعت و اقتصاد کشور با حضور مسئولین از وزارت کار، تعاون و رفاه، وزارت صمت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شرکت های بزرگ دولتی و خصوصی در تالار دیپلماتیک وزارت امور خارجه روز سه شنبه ۱۲ اسفند ماه برگزار و از بابک علیزادشهیر مدیرعامل این مجتمع با اهداء تندیس اجلاس، تجلیل شد .

 

مسئولیت اجتماعی ، عملگرایی و تاثیر پذیری و تاثیرگذاری سازمان ها در مقابل آنچه که در اجتماع می گذرد را ایجاب می کند وفرآیندهای تعریف شده برای هر مجموعه ای با نگاه مسئولیت پذیرانه می تواند در رشد و پایداری آن به موازات فرآیندهای خدماتی، تولیدی و اقتصادی نقشی اساسی را ایفا کند و در افکار عمومی و مخاطبان تصویری روشن و مثبت را ترسیم نماید که همانا شکل گیری شخصیت محبوب و مانای آن مجموعه را فراهم می کند.

 

هر شرکت یا بنگاه تولیدی به طبع ارائه محصول یا خدمات، فقط و صرفا برای طیف خاصی وجود معناداری دارد فلذا برای ایجاد معنا در ذهن اکثریت جامعه ، رفتارهایی باید تعریف و شکل بگیرد تا طیف گسترده تری در جهت پذیرش وجودی آن مجموعه و احترام قائل شدن به آن اقدام نمایند و این ممکن نخواهد شد مگر به مدد پذیرش مسئولیتی فراتر از فعالیت تولیدی، خدماتی و اقتصادی و تاثیرگذاری مثبت در روند حرکت جامعه که بخشی از آن شاید به خاطر تاسیس این بنگاه متحمل هزینه های زیست محیطی و غیره می شود و برای بهتر شدن اوضاع باید تلاش نماید.

 

آگاهی و شناخت، بررسی، برنامه ریزی و اقدام در جهت نیازهای تعریف شده در قالب مسئولیت های اجتماعی در این مجموعه فولادی هم در دستور کار است بطوریکه در برنامه بودجه سالانه پیش بینی شده ، منابع مالی لازم برای این حوزه نیز بطور جداگانه در دستور کار قرار می گیرد و بعنوان یک فرهنگ و یک رفتار سازمانی ایده آل برای شرکت پذیرفته شده است .

 

مجتمع فولاد صنعت بناب در سالجاری با عمل به مسئولیت های اجتماعی در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی در قالب اقدامات فرهنگی، اجتماعی از جمله اقدام به ساخت استخر ورزشی در بناب، ایجاد بسترها و فضای مناسب برای ورزش و برنامه های فرهنگی در داخل مجتمع هم در حال انجام است .

 

تهیه و توزیع بسته های معیشتی که در قالب کمپین ملی رزمایش کمک مومنانه و در قالب کمک های اهدائی گروه مالی گردشگری توسط شرکت های تابعه در شهرهای مختلف بین آسیب دیدگان شیوع بیماری کرونا صورت گرفت و اخیرا کمک های غیر نقدی به مناطق زلزله زده سی سخت ارسال شد.

 

با توجه به شرایط پیش آمده در دوران پیک کرونا و نیاز مبرم بیمارستان ها و بیماران کرونایی به اکسیژن، در یک سال گذشته بصورت مستمر تامین اکسیژن به میزان لازم صورت گرفته است و همکاری تنگاتنگ با بیمارستان های منطقه و شهرهای اطراف بصورت شبانه روزی در جریان بوده است.

 

عملا به تعهدات زیست محیطی و طراحی و اجرای پروژه های مربوط به کاهش آلایندگی هوا با عقد قرارداد با پیمانکاران ، با همکاری و مساعدت محیط زیست ، ایجاد فضای سبز و کاشت بیش از 1000 اصله نهال و مشارکت در برنامه های مختلف زیست محیطی از جمله فعالیت های صورت گرفته، مشارکت در برنامه های فرهنگی ، ورزشی از دیگر اقدامات درون و برون سازمانی است که توسط واحدهای مرتبط با این موضوعات برنامه ریزی و در حیطه مسئولیت پذیری اجتماعی بوده است.

 

با توجه به اشتغال مستقیم بیش از 1250 نفر نیروی انسانی متخصص و متعهد که سرمایه های اصلی این مجموعه عظیم فولادی هستند حفظ و صیانت از نیروی کار نیز در دستور کار بوده است و برای اولین بار امسال علاوه بر پرداخت های قانونی ، پاداش رکورد تولید، آکورد و بهره وری هم در لیست پرداخت های ماهانه قرار گرفته است و ارائه بسته های معیشتی ویژه کارکنان بصورت فصلی انجام می گیرد

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
صنعت و معدن
تامین ۱۲۴۰۰ مگاوات ساعت، برق شبکه سراسری توسط ذوب آهن اصفهان

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،محسن شیرازی مدیر تولید و توزیع برق شرکت در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با تلاش مجدانه کارکنان نیروگاه های ذوب آهن در فصل تابستان سال گذشته علاوه بر تأمین برق مصرفی کارخانه، حدود ۱۲۴۰۰ مگاوات ساعت برق به مدیریت شبکه برق کشور فروخته …

Print Friendly, PDF & Email
صنعت و معدن
«جامعیت»، «ارایه برنامه عملیاتی» و «ضمانت اجرایی»، سه اصل مورد نیاز طرح جامع فولاد

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: به روز آوری طرح جامع فولاد سه نکته اساسی دارد که نیاز است قبل از ابلاغ رسمی، به طور دقیق مشخص و تبیین شوند. جامع و کامل بودن، ارایه برنامه عملیاتی و نیز ضمانت اجرایی برای تمامی دستگاه …

Print Friendly, PDF & Email
صنعت و معدن
اراده فولاد مبارکه بر حمایت و محرومیت‌زدایی از منطقه است

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه در جلسه‌ای با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر علامه مجلسی گفت: مبنای فولاد مبارکه حمایت و محرومیت‌زدایی در این شرایط اقتصادی و کرونایی است و این نگاه مجموعه مدیریتی شرکت نیز است. مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه …

Print Friendly, PDF & Email