ضرورت افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد در بودجه ۱۴۰۰

اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،بختیاری خواستار افزایش مستمری مددجویان در بودجه ۱۴۰۰ کل کشور شد و گفت: براساس مطالعات انجام شده در کمیته امداد، مستمری کمتر ۵۰۰ هزار تومان در ماه، حداقل نیازهای خانواده تحت حمایت را برطرف نمی‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری شبستان «مرتضی بختیاری» با بیان اینکه توانمندسازی جزو ماموریت‌هایی است که مقام معظم رهبری از کمیته امداد خواسته است، اظهارداشت: توانمندسازی در اولویت کاری امداد قرار دارد و برای کاهش وابستگی مددجویان به امداد در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنیم.

وی بر ضرورت درآمد پایدار برای مددجویان تاکید کرد و افزود: برای رسیدن به درآمد پایدار مجموعه‌ای از فعالیت‌ها باید انجام شود که این اقدامات شامل  مهارت‌آموزی، کاریابی، اعطای تسهیلات قرض الحسنه و انجام فعالیت‌های فرهنگی و خودباوری است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی لازمه توانمندی است، بیان کرد: افرادی که سال‌ها تنها رفع نیازهایشان را از امداد طلب می‌کردند، با تقویت روحیه خودباوری گام نخست برای تحقق توانمندسازی برداشته می‌شود.
بختیاری از شناسایی ظرفیت‌ خانواده‌ها توسط کمیته امداد خبرداد و تصریح کرد: به نسبت ظرفیتی که در خانواده‌ها وجود دارد فعالیت‌های توانمندسازی برای آنها انجام می‌شود و برای سالمندان و بیماران صعب‌العلاج که توانایی کار کردن ندارند، خدمات دائمی کمیته امداد برقرار است.
وی با بیان اینکه فرآیند توانمندسازی خانواده بزرگ امداد بسیار گسترده است و امداد به تنهایی نمی‌تواند به هدف مطلوب دست یابد، خاطرنشان کرد: در این راستا کارگروهی با حضور ارگان‌های مهم با محوریت امداد تشکیل شده و با جدیت برای تحقق این مهم تلاش می‌کند.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه اشتغال یکی از راه‌های توانمند سازی خانواده‌ها است، گفت: تا پایان سال برای ۲۳۰ هزار مددجوی کمیته امداد اشتغال ایجاد می‌شود.
بختیاری  گفت: با اجرای طرح‌های اشتغال، خدمات کمیته امداد به خانواده‌ها از جمله تا رسیدن به خودکفایی کامل قطع نمی‌شود و مددجویان از این بابت نگرانی نداشته باشند.
وی خواستار افزایش مستمری پرداختی به مددجویان در بودجه ۱۴۰۰ کل کشور شد و اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به تورم افسارگسیخته در کشور، مستمری پرداختی به مددجویان برای رفع احتیاجات آنان کافی نیست و لازم است مجلس و دولت در تعامل با هم این میزان را به دستکم ۵۰۰ هزار تومان در ماه افزایش دهند

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
اجتماعی
پیشرفت دراجرای نسخه نویسی الکترونیکی قابل قبول است

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، جزئیات جلسه کمیسیون متبوع خود با حضور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت را تشریح کرد. محمدعلی محسنی بندپی درگفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، در تشریح جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با حضور مدیرعامل سازمان …

Print Friendly, PDF & Email
اجتماعی
بررسی مجدد محاسبات احکام جدید مستمری بگیران سایر سطوح( غیر حداقلی بگیران) به دستور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،با دریافت تماس‌های متعدد از سراسر کشور و طرح اشکالات احتمالی در خصوص پرداخت حقوق به سایر سطوح مستمری‌بگیران(غیرحداقلی‌بگیران)، دستور بررسی مجدد احکام جدید توسط دکتر سالاری صادر شد. به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مقرر بود سازمان تامین‌اجتماعی جمعه (بیستم فروردین …

Print Friendly, PDF & Email
اجتماعی
بیمه سلامت در مسیر تحقق عدالت اجتماعی گام بر می‌دارد

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،استاندار کرمانشاه گفت: رهاورد و دستاورد ارزشمند سازمان بیمه سلامت توسعه کمی و کیفی خدمات به ویژه اجرای طرح عدالت محور‌ پوشش همگانی اقشار مختلف است. به گزارش پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، مهندس بازوند در دیدار با دکتر ناصحی گفت: زحمات خالصانه و‌ …

Print Friendly, PDF & Email