هیوندای از سانتافه ۲۰۲۱ رونمایی کرد

اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،خودرو سانتافه جدید هیبریدی خواهد بود.

به گزارش اتوکار، شرکت هیوندای در رویدادی از نسل جدید پرچمدار  خود یعنی خودروی سانتافه رونمایی کرد که این خودرو نسبت به نسخه های قبلی تغییرات زیادی داشته است. نسل جدید این خودرو علاوه بر تغییر ظاهری به صورت هیبریدی تولید خواهد شد.

خودرو سانتافه برای هفت سرنشین تولید شده و در مرحله نخست در کشورهای اروپایی عرضه خواهد شد. قیمت پایه خودرو هیبریدی سانتافه ۴۰ هزار و ۲۰۵ پوند خواهد بود و از یک موتور ۱.۶ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ بهره می برد. باتری خودرو از نوع لیتیومی است که قدرت تولید ۲۲۷ اسب بخار را دارد. به ازای هر کیلومتر پیمایش این خودرو ۱۶۸ گرم کربن دی اکسید تولید می شود.

به گفته هیوندای عملکرد نسل جدید در مصرف سوخت نسبت به نسخه قبلی پنج درصد بهتر شده است. در حوزه ظاهری هم نسل جدید سانتافه نسبت به نسخه های قبلی کاملا تغییر پیدا کرده و تلاش شده است تا با استفاده از طراحی آیرودینامیکی مدرن کارایی خودرو در شتاب گیری و مصرف سوخت بهتر شود.

در فضای داخلی، نمایشگرهای سه بعدی جدید به سرنشینان این امکان را می دهد که تجربه خوبی از رسانه های صوتی و تصویری داشته باشند. نمایشگر مرکزی ۱۲.۳ اینچی قابلیت کنترل بسیاری از اجزای خودرو را فراهم می کند.

هیوندای در ساخت سانتافه جدید از چراغ های LED جدید استفاده کرده که ظاهری مدرن تر و خشن تر به خودرو داده است. بیشتر چراغ ها در یک تغییر ظاهری به شکل عمودی به کار رفته است. چراغ های عقب خودرو نیز به طور کامل بازطراحی شده اند. امکانات نسل های قبلی نظیر سیستم هشدار عابر پیاده، تشخیص ترافیک، جهت یابی، سنسور پارک، سیستم تعلیق هوشمند، سیستم گرمایش و سرمایش و تنظیم صندلی سرنشینان و راننده به مانند نسل های قبلی در نسل فعلی نیز کماکان به کار رفته اند.

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
اقبال عمومی برای خدمات ” شرکت ملی پست”

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،فعالیت های حوزه صنعت پست بسیار گسترده و وسیع است و به صورت مستقیم و غیر مستقیم با بسیاری از افراد، مراکز، کسب و کارها و به خصوص تجارت الکترونیک ارتباط دارد. این ویژگی باعث شده است که پست در دنیا و همچنین در …

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
اطلاعیه در پی بروز حادثه برای دکل ایرانسل در بابل

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،در پی بروز حادثه برای دکل ارتباطی ایرانسل در حاشیۀ شهر بابل، ایرانسل اطلاعیه‌ای منتشر کرد. به گزارش روابط عمومی ایرانسل، متن این اطلاعیه به شرح زیر است: به اطلاع می‌رساند، پیش از بامداد امروز شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، فرد یا افرادی ناشناس، با هدف از …

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
توسعه زیر ساخت های صنعت حمل و نقل هوایی با هدف رونق گردشگری کیش

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش بر جدیت و پیگیری مستمر برای اتمام روند ساخت پایانه جدید مسافری فرودگاه بین المللی کیش تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزادکیش، جعفر آهنگران سرپرست این سازمان صبح امروز یکشنبه ۲۲ فروردین …

Print Friendly, PDF & Email