امروز: June 15, 2021

بیت کوین،ارز دیجیتال آینده

اقتصادی تاریخ انتشار: 99/11/16 بدون نظر   793 بازدید

اندازه فونت    
بیت کوین،ارز دیجیتال آینده

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،بیت کوین یک ارز دیجیتال است که در ژانویه 2009 ایجاد شد. این ایده از ایده های ارائه شده در یک مقاله سفید توسط Satoshi Nakamoto مرموز و مستعار پیروی می کند .

هویت شخص یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز یک معما است. بیت کوین نوید هزینه های معامله کمتر از مکانیسم های پرداخت آنلاین سنتی را می دهد.
بیت کوین نوعی ارز رمزنگاری شده است. هیچ بیت کوین فیزیکی وجود ندارد ، فقط تعادل موجود در یک دفتر عمومی است که همه به آن دسترسی شفاف دارند. تمام معاملات بیت کوین توسط مقدار زیادی قدرت محاسباتی تأیید می شود. بیت کوین توسط هیچ بانک یا دولتی صادر نمی شود یا از آن پشتیبانی نمی شود و بیت کوین های فردی نیز به عنوان یک کالا ارزش ندارند.  بیت کوین معمولاً “BTC” مخفف می شود.
تاریخچه بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش متلاطم بوده است. ارز رمزنگاری شده در سال 2017 تا حدود 20 هزار دلار افزایش یافت ، اما کمتر از سال بعد ، با کمتر از نیمی از آن معامله شد.
بیت کوین به عنوان اولین ارز مجازی برای دستیابی به محبوبیت و موفقیت گسترده ، الهام بخش بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده دیگر است.
سیستم بیت کوین مجموعه ای از رایانه ها است که همگی کد بیت کوین را اجرا می کنند و بلاک چین آن را ذخیره می کنند . از نظر استعاره ، یک بلاکچین را می توان مجموعه ای از بلوک ها دانست. در هر بلوک مجموعه ای از معاملات وجود دارد. از آنجا که تمام رایانه های دارای زنجیره بلوک دارای لیست یکسانی از بلوک ها و تراکنش ها هستند و به طور شفاف می توانند پر شدن این بلوک های جدید را با معاملات جدید بیت کوین مشاهده کنند ، هیچ کس نمی تواند سیستم را فریب دهد.
تعادل نشانه های بیت کوین با استفاده از “کلیدهای” عمومی و خصوصی که رشته های طولانی اعداد و حروف هستند و از طریق الگوریتم رمزگذاری ریاضی که برای ایجاد آنها استفاده شده است ، حفظ می شوند. کلید عمومی (قابل مقایسه با شماره حساب بانکی) به عنوان آدرسی است که برای جهان منتشر می شود و دیگران ممکن است بیت کوین برای آن ارسال کنند.
منظور از کلید خصوصی (قابل مقایسه با پین خودپرداز) یک راز محافظت شده است و فقط برای اجازه انتقال بیت کوین استفاده می شود. کلیدهای بیت کوین را نباید با کیف پول بیت کوین اشتباه گرفت ، این یک دستگاه فیزیکی یا دیجیتالی است که تجارت بیت کوین را تسهیل می کند و به کاربران امکان می دهد مالکیت سکه ها را ردیابی کنند. اصطلاح “کیف پول” کمی گمراه کننده است ، زیرا ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین به این معنی است که هرگز “در” کیف پول ذخیره نمی شود بلکه به صورت غیرمتمرکز بر روی بلاکچین قرار دارد.
بیت کوین یکی از اولین ارزهای دیجیتالی است که از فناوری peer-to-peer برای تسهیل پرداخت های فوری استفاده می کند. افراد و شرکتهای مستقل صاحب قدرت محاسباتی حاکم و مشارکت در شبکه بیت کوین – بیت کوین “استخراج کنندگان” مسئول پردازش معاملات در بلاکچین هستند و انگیزه آنها پاداش (انتشار بیت کوین جدید) و هزینه های معاملاتی پرداخت شده در بیت کوین است.
می توان این ماینرها را مرجعی غیرمتمرکز دانست که اعتبار شبکه بیت کوین را اعمال می کند. بیت کوین جدید با نرخ ثابت ، اما به طور دوره ای در حال کاهش ، برای استخراج کنندگان منتشر می شود. در کل فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد. از تاریخ 30 ژانویه 2021 ، تقریباً 18،614،806 بیت کوین موجود است و 2،385،193 بیت کوین برای استخراج باقی مانده است.
به این ترتیب ، سایر ارزهای رمزپایه بیت کوین متفاوت از ارز فیات عمل می کنند. در سیستم های بانکی متمرکز ، ارز با نرخ متناسب با رشد کالاها آزاد می شود. این سیستم برای حفظ ثبات قیمت در نظر گرفته شده است. یک سیستم غیرمتمرکز ، مانند بیت کوین ، نرخ انتشار را پیش از موعد و طبق یک الگوریتم تنظیم می کند.

استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین  فرایندی است که بیت کوین در آن منتشر می شود. به طور کلی ، استخراج نیاز به حل معماهای دشوار محاسباتی دارد تا بتواند بلاک جدیدی را که به بلاکچین اضافه شده است ، کشف کند .
استخراج بیت کوین سوابق معاملات را در سراسر شبکه اضافه و تأیید می کند. برای اضافه کردن بلوک به بلاکچین ، ماینرها با چند بیت کوین پاداش می گیرند. پاداش هر 210،000 بلوک نصف می شود. پاداش بلاک 50 بیت کوین جدید در سال 2009 بود. در 11 مه سال 2020 ، نیمه دوم اتفاق افتاد و پاداش هر کشف بلاک را به 6.25 بیت کوین کاهش داد.
از سخت افزارهای متنوعی می توان برای استخراج بیت کوین استفاده کرد. با این حال ، برخی پاداش بالاتری نسبت به دیگران دارند. تراشه های رایانه ای خاصی ، به نام مدارهای مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) و واحدهای پردازش پیشرفته تر ، مانند واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) ، می توانند جوایز بیشتری کسب کنند. این پردازنده های استخراج دقیق به عنوان “دکل های استخراج” شناخته می شوند.
یک بیت کوین به هشت رقم اعشاری (100 میلیونیم از یک بیت کوین) قابل تقسیم است و از این کوچکترین واحد به عنوان Satoshi یاد می شود. 5 در  صورت لزوم ، و اگر استخراج کنندگان شرکت کننده این تغییر را بپذیرند ، بیت کوین در نهایت قابل تقسیم به رقم اعشار بیشتر است.

تاریخچه بیت کوین
نام دامنه bitcoin.org  ثبت شده است . امروز حداقل این دامنه “WhoisGuard Protected” است ، به این معنی که هویت شخصی که آن را ثبت کرده است اطلاعات عمومی نیست.
یک فرد یا گروهی با استفاده از نام Satoshi Nakamoto در لیست پستی رمزنگاری در metzdowd.com اعلامیه می دهد: “من روی یک سیستم نقدی الکترونیکی جدید کار کرده ام که کاملاً نظیر به نظیر است و شخص ثالث قابل اعتمادی ندارد. روزنامه مشهور منتشر شده در bitcoin.org ، با عنوان ” Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System ” ، به عنوان Magna Carta برای نحوه فعالیت Bitcoin امروز تبدیل خواهد شد.

ساتوشی ناکاموتو کیست؟
هیچ کس نمی داند چه کسی بیت کوین را اختراع کرده است ، یا حداقل نه به طور قطعی. Satoshi Nakamoto نامی است که با شخص یا گروهی مرتبط است که مقاله سفید اصلی بیت کوین را در سال 2008 منتشر کردند و روی نرم افزار اصلی بیت کوین کار کردند که در سال 2009 منتشر شد. در سالهای گذشته ، بسیاری از افراد ادعا کرده اند که یا بعنوان افراد واقعی در پشت این نام مستعار مطرح شده اند ، اما از ژانویه 2021 ، هویت (یا هویت) واقعی Satoshi همچنان پنهان مانده است.
اگرچه باور داشتن چرخش رسانه ای وسوسه انگیز است که ساتوشی ناکاموتو یک نبوغ منزوی و کیشوتیکی است که بیت کوین را از هوای کم ایجاد کرد ، اما چنین نوآوری هایی معمولاً در خلا اتفاق نمی افتد. همه اکتشافات مهم علمی ، هر چقدر هم که به ظاهر اصلی باشد ، بر اساس تحقیقات قبلی ساخته شده است.
چند انگیزه احتمالی برای تصمیم مخترع بیت کوین برای مخفی نگه داشتن هویت خود وجود دارد. یکی حریم خصوصی است: همانطور که بیت کوین به محبوبیت بیشتری دست یافته است و به نوعی پدیده ای در سطح جهان تبدیل می شود ساتوشی ناکاموتو احتمالاً توجه بسیاری از رسانه ها و دولت ها را به خود جلب خواهد کرد.
دلیل دیگر می تواند ایجاد بیت کوین برای ایجاد اختلال اساسی در سیستم های بانکی و پولی فعلی باشد. اگر بیت کوین تصویب گسترده ای می کرد ، این سیستم می تواند از ارزهای فیات حاکم بر کشورها پیشی بگیرد. این تهدید برای ارز موجود می تواند دولت ها را ترغیب کند که بخواهند علیه خالق بیت کوین اقدامات قانونی انجام دهند.
دلیل دیگر ایمنی است. فقط با نگاهی به سال 2009 ، 32489 بلوک استخراج شد. با نرخ پاداش 50 بیت کوین در هر بلوک ، کل پرداخت در سال 2009 1.624.500 بیت کوین بود. ممکن است نتیجه گیری شود که فقط Satoshi و شاید چند نفر دیگر از سال 2009 استخراج می کردند و اکثریت این بیت کوین را دارند.
شخصی که این مقدار بیت کوین را در اختیار داشته باشد می تواند مورد هدف مجرمان قرار گیرد ، خصوصاً از آنجا که بیت کوین کمتر شبیه سهام است و بیشتر به پول نقد شباهت دارد ، جایی که کلیدهای خصوصی مورد نیاز برای تأمین هزینه می توانند چاپ شوند و به معنای واقعی کلمه در زیر تشک نگهداری شوند. اگرچه احتمالاً مخترع بیت کوین اقدامات احتیاطی را برای ردیابی هرگونه انتقال ناشی از زورگیری انجام می دهد ، اما ناشناخته ماندن روش خوبی برای ساتوشی برای محدود کردن مواجهه است.

بیت کوین به عنوان نوعی پرداخت
بیت کوین را می توان به عنوان وسیله پرداخت محصولات فروخته شده یا خدمات ارائه شده پذیرفت. فروشگاه های آجر و ملات می توانند تابلویی با عنوان “Bitcoin Acquited Here” را نشان دهند. معاملات را می توان با ترمینال سخت افزاری یا آدرس کیف پول مورد نیاز از طریق کدهای QR و برنامه های صفحه لمسی انجام داد. یک تجارت آنلاین می تواند با افزودن این گزینه پرداخت به سایر گزینه های پرداخت آنلاین خود: کارت های اعتباری ، PayPal و غیره ، به راحتی بیت کوین را بپذیرد.

فرصت های استخدام بیت کوین
کسانی که خود اشتغالی دارند می توانند در ازای شغل مربوط به بیت کوین حقوق بگیرند. روش های مختلفی برای دستیابی به این هدف وجود دارد ، مانند ایجاد هر سرویس اینترنتی و افزودن آدرس کیف پول بیت کوین به سایت به عنوان روش پرداخت.
بسیاری از طرفداران بیت کوین وجود دارند که معتقدند ارز دیجیتال آینده است. بسیاری از افراد که بیت کوین را تأیید می کنند معتقدند که این سیستم پرداخت سریعتر و کم هزینه را برای معاملات در سراسر جهان تسهیل می کند. اگرچه توسط هیچ دولت یا بانک مرکزی پشتیبانی نمی شود ، اما بیت کوین می تواند با ارزهای سنتی مبادله شود. در واقع ، نرخ ارز آن در برابر دلار ، سرمایه گذاران و معامله گران علاقه مند به بازی های ارزی را به خود جلب می کند. در واقع ، یکی از دلایل اصلی رشد ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین این است که آنها می توانند به عنوان جایگزینی برای پول ملی فیش و کالاهای سنتی مانند طلا عمل کنند.
در ماه مارس سال 2014، IRS اظهار داشت که تمامی ارزهای مجازی، از جمله بیت کوین، می تواند به عنوان مشمول مالیات اموال به جای پول. سود یا زیان حاصل از بیت کوین که به عنوان سرمایه نگهداری می شود ، به عنوان سود یا زیان سرمایه محقق می شود ، در حالی که بیت کوین که به عنوان موجودی نگهداری می شود ، متحمل سود یا زیان عادی می شود. فروش بیت کوین هایی که از طرف دیگری استخراج کرده یا از آنها خریداری کرده اید یا استفاده از بیت کوین برای پرداخت کالاها یا خدمات ، نمونه هایی از معاملات قابل پرداخت مالیات است .
مانند هر دارایی دیگر ، اصل خرید کم و فروش بالا در مورد بیت کوین اعمال می شود. محبوب ترین روش جمع آوری ارز ، خرید از صرافی بیت کوین است ، اما روش های بسیار دیگری برای کسب و مالکیت بیت کوین وجود دارد.

انواع خطرات مرتبط با سرمایه گذاری بیت کوین
اگرچه بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری عادی در نظر گرفته نشده است (هیچ سهامی منتشر نشده است) ، برخی از سرمایه گذاران سوداگرانه پس از آنکه ارز سریع در ماه مه 2011 و دوباره در نوامبر 2013 افزایش یافت ، به سمت ارز دیجیتال کشیده شدند. بنابراین ، بسیاری از مردم بیت کوین را به دلیل ارزش سرمایه گذاری آن خریداری می کنند به جای توانایی آن که بتواند به عنوان یک وسیله مبادله ای عمل کند .
با این وجود ، فقدان ارزش تضمین شده و ماهیت دیجیتالی آن به معنای خرید و استفاده از بیت کوین خطرات ذاتی است. بسیاری از هشدارهای مربوط به سرمایه گذاران توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ، سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) ، دفتر حمایت از حقوق مصرف کننده (CFPB) و سایر آژانس ها صادر شده است.
مفهوم ارز مجازی هنوز جدید است و در مقایسه با سرمایه گذاری های سنتی ، بیت کوین سابقه طولانی مدت یا سابقه اعتبار برای پشتیبانی از آن را ندارد. با محبوبیت روزافزون ، بیت کوین هر روز کمتر آزمایشی می شود. هنوز هم تنها پس از یک دهه تمام ارزهای دیجیتال در مرحله توسعه باقی مانده اند. “این است که تقریبا بالاترین خطر، سرمایه گذاری بالاترین بازگشت که شما احتمالا می تواند، می گوید:”

شقایق محبوبی زاده

منبع:https://www.investopedia.com

برچسب ها:
مطالب مرتبط
بانک و بیمه
پتروشیمی
صنعت و معدن
رفتن به ابتدای صفحه