امروز: June 15, 2021

برند قشم بر محصولات تولیدی صادرات محور

مناطق آزاد تاریخ انتشار: 0/02/17 دیدگاه‌ها برای برند قشم بر محصولات تولیدی صادرات محور بسته هستند   165 بازدید

اندازه فونت    
برند قشم بر محصولات تولیدی صادرات محور

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: قشم دارای توان برندسازی در صنایع تولیدی و صادراتی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، علی درویش پور اظهار داشت: محصولات تولیدی منطقه آزاد قشم با ورود به چرخه صادرات به داخل و خارج کشور، در جریان سازی برندینگ برای این منطقه نقش اثرگذاری دارند.
وی در بازدید پروژه پرورش میگو به شیوه فوق متراکم شرکت کیان یزدان قشم، تاکید کرد: این شرکت به عنوان نخستین شرکت پرورش میگو به شیوه فوق متراکم در کشور، یکی از پروژه های اولویت دار جزیره است که نقش سازنده ای در ارزآوری کشور ایفا خواهد کرد.
به گفته درویش پور، این شرکت با ۴۸۰ حوضچه، به طور میانگین، ظرفیت تولید ۴۰ تن میگو در هر هکتار را دارد که در مقایسه با روش سنتی (با برداشت حدود ۷ تن در هر هکتار)، جهشی در زمینه تولید میگو در صنعت غذایی کشور رقم خواهد زد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین با بازدید از دو شرکت تولیدی فعال در زمینه تولید مواد آرایشی و بهداشتی به نام های عطر اطلس قشم و کارن زیما قشم عنوان داشت: شرکت های تولیدی مستقر در جزیره با بومی‌سازی فناوری و تکنولوژی در حوزه اشتغال و تولید محصولات صادرات محور موجبات دستیابی به خودکفایی در تولید را فراهم آورده اند.
این مقام عالی ادامه داد: این اقدام به اشتغالزایی و ایجاد درآمد پایدار در کشور کمک شایانی می کند.

درویش پور در ادامه این بازدیدها ازاسکله نفتی حرا قشم نیز دیدن کرد و دستوراتی جهت تسریع در روند آغاز به کار این اسکله صادر کرد.
وی ضمن تاکید بر این مطلب که راه اندازی فاز نخست این اسکله نفتی با توان پهلوگیری کشتی ۳۵ هزار تنی می تواند نام قشم را در حوزه تولیدات نفتی به یک برند شناخته شده تبدیل کند، افزود: این اسکله با تامین خوراک شرکت های فعال در حوزه تولید انرژی، ضمن پشتیبانی از روند رو به رشد تولید، موجب مانع زدایی در تامین نیازهای صنعت نفت، گاز و انرژی منطقه و گردش چرخ های صنایع تولیدی می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین با اشاره به نوع فعالیت فاز دوم این مجموعه گفت: امید است با سرعت بخشی به فرآیند بهره برداری از اسکله مذکور در فاز دوم، قشم آماده پهلوگیری کشتی های نفتی ۸۰ هزار تنی نیز شود.
گفتنی است، علی درویش پور، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه جمعی از معاونان و مدیران این سازمان، صبح روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه به منظور بررسی وضعیت سرمایه گذاران، از چندین پروژه شیلاتی، صنعتی و نفتی جزیره بازدید کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
بانک و بیمه
پتروشیمی
صنعت و معدن
رفتن به ابتدای صفحه