امروز: June 15, 2021

چشم اندازی روشن اما بهبود تدریجی

اقتصادی تاریخ انتشار: 99/11/19 بدون نظر   825 بازدید

اندازه فونت    
چشم اندازی روشن اما بهبود تدریجی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،استفاده سریعتر از واکسن و همکاری بهتر برای توزیع آن باعث افزایش اعتماد به نفس و تقویت آن می شود اما عدم اطمینان مداوم باعث ضعف بیشتر می شود.
انتظار می رود کمپین های واکسیناسیون ، سیاست های هماهنگ بهداشتی و حمایت مالی دولت تولید ناخالص داخلی جهانی را در سال 2021 پس از سقوط 4.2 درصدی افزایش دهد.
تأخیر در استفاده از واکسن ، مشکلات کنترل شیوع ویروس جدید و عدم آموختن درس هایی از موج اول باعث ضعف چشم انداز می شود.

دولت ها چه کاری می توانند انجام دهند؟
احتمال در دسترس بودن واکسن COVID-19 به طور گسترده در سال آینده امیدها را برای بهبود در این زمینه افزایش داده است. اما مسیر طولانی و دشوار باقی مانده است. دستیابی به اقتصاد جهانی قویتر ، پایدار و فراگیر اکنون مستلزم اقدام سیاستگذاری تعیین شده ای است.
دولت ها باید حمایت مالی استثنایی را حفظ کنند و اطمینان حاصل کنند که پول به دست کسانی می رسد که بیشتر به آنها نیاز دارند.

تقویت سیاست های بهداشت عمومی
روی کارمندان ، سیستم ها و ظرفیت های بهداشتی سرمایه گذاری کنید. آزمایش ، ردیابی و جداسازی موثر. برای جلوگیری از قفل شدید ، قوانین فاصله ی اجتماعی واضح را اجرا کنید. برنامه ریزی برنامه های واکسیناسیون را شروع کنید. برای اطمینان از در دسترس بودن واکسن ها و روش های درمانی ارزان قیمت ، در سطح بین المللی هماهنگی کنید.

پشتیبانی از مردم
همه گیری نابرابری را بدتر کرده و به معنای بیکاری بالا برای سالهای آینده خواهد بود. ما باید از درآمد افراد کم مهارت و آسیب پذیر محافظت کنیم ، طرح های آموزشی و دسترسی به بازار کار را بهبود ببخشیم. طرح های حفظ شغل باید پیشرفت کنند تا به افزایش فرصت ها نیز کمک کنند.

مشاغل کوچک که به شدت تحت تأثیر این بحران قرار گرفته اند ، برای بقای خود به کمک های بلاعوض و نه بدهی بیشتر نیاز دارند. کمک هزینه ها می توانند با استفاده از فناوری دیجیتال و سرمایه گذاری برای آینده ، در انطباق با آنها کمک کنند.

پشتیبانی از کودکان
تعطیلی و تعطیلی مدارس باعث شده است که بسیاری از کودکان ، به ویژه از سوابق فقیر ، از تحصیلات خود عقب تر باشند و چشم انداز آینده آنها را بدتر کند. آنها برای تأمین هزینه های لازم در زمینه آموزش مهارت ها ، تجهیزات و ارتباطات به کمک نیاز دارند.

شقایق محبوبی زاده

برچسب ها:
مطالب مرتبط
بانک و بیمه
پتروشیمی
صنعت و معدن
رفتن به ابتدای صفحه