تاریخ انتشار : سه شنبه 3 آبان 1401 - 10:25
کد خبر : 18782

سرمایه گذاری کلان در طرح‌های توسعه ای فولاد هرمزگان

سرمایه گذاری کلان در طرح‌های توسعه ای فولاد هرمزگان

رضا صفریان ،مدیر روابط عمومی فولاد هرمزگان در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و نهمین نمایشگاه بورس، بیمه و خصوصی سازی(کیش اینوکس ۲۰۲۲) در گفتگو با خبرنگار فکر اقتصادی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰فولاد هرمزگان بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان در ۴ طرح توسعه‌ای سرمایه گذاری کرد که از زمان

رضا صفریان ،مدیر روابط عمومی فولاد هرمزگان در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری و نهمین نمایشگاه بورس، بیمه و خصوصی سازی(کیش اینوکس ۲۰۲۲) در گفتگو با خبرنگار فکر اقتصادی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰فولاد هرمزگان بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان در ۴ طرح توسعه‌ای سرمایه گذاری کرد که از زمان راه‌اندازی شرکت چنین حجم سرمایه گذاری انجام نشده بود و به نوعی بی نظیر بود. در دولت سیزدهم سرمایه گذاری انجام شده در حوزه فولاد طی یک سال اخیر حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده است که با توجه به سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی فولاد هرمزگان، یک چهارم از کل سرمایه گذاری بخش فولاد کشور در این شرکت رقم خورده است. این سرمایه‌گذاری با مشارکت فولاد مبارکه اتفاق افتاده که همان طور که می دانید این شرکت پرچمدار صنعت فولاد کشور به شمار می‌آید. طرح‌های توسعه‌ای فولاد هرمزگان با وجود شرایط ویژه ای که فولاد مبارکه داشت و در شرایطی که فولاد مبارکه تحت تحریم های ظالمانه قرار داشت با پیگیری‌های آقای دکتر معروف خانی مدیرعامل فولاد هرمزگان به سرانجام رسید.

 

اشتغالزایی مستقیم ۵۰۰ نفری با بهره برداری از طرح های جدید

صفریان با اشاره به اشتغالزا بودن اجرای طرح های توسعه‌ای افزود: با به ثمر رسیدن این طرح ها نیز بیش از ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم و هزاران اشتغال غیرمستقیم در زنجیره صنایع پایین دستی و بالادستی ایجاد خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد متولیان صنعت کشور با مدیریت بهینه منابع در فصل زمستان گاز صنایع را محدود نکنند و روند تولید فولاد هرمزگان در فصول پایانی سال با کندی مواجه نشود.

شایان ذکر است؛ نمایشگاه کیش اینوکس ۲۰۲۲ بهعنوان یکی از بزرگترین رویداد های اقتصادی کشور باحمایت و مشارکت گسترده وزارتخانه ها، سازمان ها،فعالان اقتصادی بخش دولتی و خصوصی با حضورنخبگان اقتصادی و مشارکت کنندگان داخلی و خارجیفعالیت خود را آغاز کرده و تا ۲۸ مهر میزبان فعالان حوزه های مختلف اقتصادی است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.