امروز: June 15, 2021

راه اندازی مرکز “واکسیناسیون در خودرو” توسط شهرداری منطقه ۱۳

اجتماعی , شهرداری تاریخ انتشار: 0/02/18 دیدگاه‌ها برای راه اندازی مرکز “واکسیناسیون در خودرو” توسط شهرداری منطقه ۱۳ بسته هستند   149 بازدید

اندازه فونت    
راه اندازی مرکز “واکسیناسیون در خودرو” توسط شهرداری منطقه ۱۳

شهردار و رییس ستاد مدیریت بحران منطقه۱۳ از راه اندازی مرکز واکسیناسیون در خودرو (car vaccination)برای تزریق واکسن مطابق برنامه زمانبندی سنی از سوی وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد و گفت : این طرح برای اولین بار در شهر تهران در بوستان جنگلی سرخه حصار به صورت رایگان به اجرا در می آید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مجتبی شکری ، شهردار و رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه ۱۳ با اشاره به آغاز واکسیناسیون در شهر تهران و اهمیت رعایت دستور العمل های بهداشتی گفت: شهرداری منطقه۱۳ با همکاری مرکز بهداشت شرق طرح نوینی مبنی بر راه اندازی مرکز واکسیناسیون کووید ۱۹ در خودرو را برای رفاه حال شهروندان و افزایش سرعت تزریق واکسن در کمترین زمان ممکن را به اجرا گذاشت .
به گفته او این اقدام نوین در راستای شعار شهردار تهران” تهران ، شهری برای همه” ، فردا ، یکشنبه با حضور مسئولان شهری و جمعی از مدیران حوزه بهداشت و درمان برای رفاه حال شهروندان در بوستان جنگلی سرخه‌حصار افتتاح و بازگشایی می شود.
شهردار منطقه۱۳ اضافه کرد: با توجه به اینکه در روزهای شیوع ویروس کرونا ، ورود به داخل این بوستان برای عموم شهروندان ممنوع است، بر این اساس، از این فرصت در مقابل تهدیداتی که این ویروس منحوس برای مردم به وجود آورده به عنوان یک نقطه قوت استفاده و بهره برداری بهینه صورت گیرد.
به گفته او در این اقدام، افراد واجد شرایط دریافت واکسن که بر اساس اعلام وزارت بهداشت شامل گروه سنی اعلامی با حضور در درب اول بوستان جنگلی سرخه حصار به سمت محل تزریق واکسن هدایت شده و تزریق واکسن در خودرو انجام می شود.
شکری با بیان اینکه ٣ ایستگاه برای فرآیند واکسيناسيون مراجعین در نظر گرفته شده است افزود:در ايستگاه اول مراجعین بدون نیاز به ترک خودرو پذیرش و پس از دریافت اطلاعات از سوی مسئول غرفه پذیرش، کارت واکسیناسیون دریافت و سپس به سمت ایستگاه دوم ( محل تزریق واکسن) هدایت شده و تزریق واکسن در خودرو صورت می پذیرد و در ايستگاه پایانی، نیز پزشک مقیم پس از ۲۰ دقیقه با رعایت اصل فاصله گذاری ، شرایط عمومی افراد را پس از دریافت واکسن بررسی و کارت واکسیناسیون را تایید نهایی می کند.
او یادآور شد :با توجه به شرایط سنی مراجعین و احتمال ناتوانی حرکتی برخی از آنان، شرایط تزریق واکسن در خودرو برای شهروندان فراهم شد تا افراد دریافت کننده واکسن و خانواده ها، از آرامش بیشتر برخوردار باشند.
شهردار منطقه۱۳ در خصوص اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی مرکز واکسیناسیون کویید ۱۹ بیان کرد: تمهیدات لازم برای حضور کلیه عوامل مرتبط با کادر درمان برای انجام واکسیناسیون صورت گرفته و خودرو های امدادی و آتش نشانی، پلیس ، نیروی انتظامی ، پلیس راهنمایی و رانندگی جهت برقراری امنیت و نظم دهی به محیط و مراجعین در مرکز کویید ۱۹ مستقر هستند .
او ادامه داد: خط کشی های ترافیکی جهت هدایت مسیر و استقرار خودروهای امدادی و خودروهای شهروندان نیز طراحی شده است.
شهردار منطقه۱۳ یادآور شد :این طرح از یکشنبه ١٩اردیبهشت ماه به مدت سه ماه با مشاركت مرکز بهداشت شرق تهران و ناحیه بسیج کمیل اجرایی و شهروندان واجد شرایط می توانند با مراجعه به بوستان جنگلی سرخه حصار در محیطی آرام واکسینه شوند.
او خاطر نشان کرد : با توجه ارزیابی های صورت گرفته، این طرح قابلیت اجرا در دیگر مناطق تهران که دارای بوستان ها و پارک های جنگلی هستند، داشته و دیگر مناطق شهر تهران نیز می توانند از این طرح الگو بگیرند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
بانک و بیمه
پتروشیمی
صنعت و معدن
رفتن به ابتدای صفحه