تاریخ انتشار : یکشنبه 29 آبان 1401 - 9:43
کد خبر : 20133

فکر اقتصادی بررسی کرد:

سود ۹۶۵ میلیارد تومانی بیمه دانا در نیمه اول سال ۱۴۰۱

شقایق محبوبی زاده شرکت بیمه دانا ضمن حضور مستمر در سطح یک توانگری و جهش کمی و کیفی خدمات درمانی تحت پوشش این شرکت، سود ۹۶۵ میلیارد تومانی را در نیمه نخست سالجاری به ثبت رسانده است. به گزارش فکر اقتصادی، بیمه دانا از جمله شرکت‎های باسابقه در صنعت بیمه کشور است که سوابق فعالیت

شقایق محبوبی زاده

شرکت بیمه دانا ضمن حضور مستمر در سطح یک توانگری و جهش کمی و کیفی خدمات درمانی تحت پوشش این شرکت، سود ۹۶۵ میلیارد تومانی را در نیمه نخست سالجاری به ثبت رسانده است.

به گزارش فکر اقتصادی، بیمه دانا از جمله شرکت‎های باسابقه در صنعت بیمه کشور است که سوابق فعالیت این شرکت به حدود نیم قرن پیش باز می‌گردد. بیمه دانا در دوره جدید فعالیت خود پس از پیروزی انقلاب هم جزو شرکت های پیشرو بیمه‌ای کشور بوده است.

این شرکت در سالجاری همچون ۵ سال اخیر سطح توانگری یک را در بین شرکت‌های بیمه ای کشور حفظ کرده است. سطح توانگری نشان می‌دهد یک شرکت بیمه تا چه میزان می‌تواند به تعهدات خود در برابر بیمه گذاران عمل کند و حضور در جایگاه نخست سطح توانگری توسط بیمه دانا قابل اعتماد بودن این شرکت را برای متقاضیان انواع بیمه نامه ها به نمایش می گذارد.

یکی از نقاط روشن کارنامه بیمه دانا موفقیت این شرکت در افزایش کمی و کیفی خدمات درمانی تحت پوشش این شرکت است. افزایش دو برابری مراکز درمانی سرویس دهنده به بیمه گذاران شرکت بیمه دانا نقطه عطفی در فعالیت های این شرکت خوشنام بیمه ای کشور به شمار می رود و تعداد این مراکز را از ۶ هزار مرکز درمانی به  ۱۲ هزار مرکز رسانده است.

افزایش دو برابری مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه دانا از نظر کیفی نیز بر خدماتی که به بیمه گذاران تحت پوشش این شرکت اثرمطلوبی دارد به این معنی که هر چه تعداد این مراکز بیشتر باشد میزان کیفیت، سرعت و دقت در کار مراکز نیز بیشتر خواهد بود و علاوه بر این، از مراجعه حضوری بیمه‌گذاران به شرکت‌های بیمه کاسته خواهد شد.

بررسی گزارش های مالی منتشر شده از سوی بیمه دانا در سامانه کدال نشان می دهد روند رو به رشد عملکرد مالی این شرکت در سالجاری نیز ادامه دارد و بیمه دانا در ۶ماهه نخست سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۹ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۶۶۵ میلیون ریال سود خالص (حسابرسی نشده) محقق کرده است.

بر اساس گزارش سود و زیان منتشر شده در کدال(حسابرسی نشده)، درآمدهای بیمه ای این شرکت در ۶ماهه اول سال ۱۴۰۱ ، بالغ بر ۷۲ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۸۷۲ میلیون ریال بوده است که از این مبلغ سهم درآمد حق بیمه ناخالص ۷۵ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۱۳۴ میلیون ریال و حق بیمه خالص مبلغ ۶۹ میلیون و ۱۳ هزار و ۹۶۳ میلیون ریال بوده است.

درآمد حاصل از سرمایه گذاری در منابع بیمه ای نیز در شرکت بیمه دانا طی نیمه نخست سالجاری بالغ بر ۱ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۸۶۷ میلیون ریال و سایر درآمدهای بیمه ای این شرکت نیز در دوره مذکور ۱ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۴۲ میلیون ریال بوده است.

شایان ذکر است شرکت بیمه دانا برنامه توسعه پایدار خود را به صورت ۳ ساله برنامه ریزی کرده است که بر اساس این برنامه، بیمه دانا در سال اول رشد ۷۰ درصدی، سال دوم رشد ۵۰ درصدی رشد و برای سال سوم به بعد رشد ۴۰ درصدی را هدف گذاری کرده تا سهم ۱۰ درصدی از بازار صنعت بیمه کشور را محقق کند.

گسترش چتر بیمه ای برای اقشار فرهنگی و تفاهم با شرکت دخانیات ایران به منظور ارائه خدمات بیمه ای به کشاورزان طرف قرارداد با شرکت دخانیات، از تازه ترین برنامه ها و اقدامات بیمه دانا بوده است.

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.