تاریخ انتشار : سه شنبه 1 آذر 1401 - 12:26
کد خبر : 20294

فکر اقتصادی بررسی کرد:

بیمه شخص واحد ؛ راهکار بیمه دی برای رهایی از هزینه‌های سنگین درمان

بیمه شخص واحد ؛ راهکار بیمه دی برای رهایی از هزینه‌های سنگین درمان

شقایق محبوبی زاده بیمه شخص واحد ، خدمتی از شرکت بیمه دی است که با پوشش جامع هزینه های درمان به صورت به‌صرفه، دغدغه اقشار مختلف جامعه را درباره گرانی هزینه های درمانی رفع می‌کند. به گزارش فکر اقتصادی، این روزها سرایت گرانی و تورم به حوزه سلامت و درمان یکی از واقعیت‌های ناخوشایند در

شقایق محبوبی زاده


بیمه شخص واحد ، خدمتی از شرکت بیمه دی است که با پوشش جامع هزینه های درمان به صورت به‌صرفه، دغدغه اقشار مختلف جامعه را درباره گرانی هزینه های درمانی رفع می‌کند.
به گزارش فکر اقتصادی، این روزها سرایت گرانی و تورم به حوزه سلامت و درمان یکی از واقعیت‌های ناخوشایند در کشور ما به شمار می‌آید. افزایش هزینه های درمان اعم از هزینه‌های پزشکی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و دارویی فشار سنگینی به اقشار مختلف خصوصا افراد دستمزد بگیر و دارای حقوق ثابت وارد می کند و بیمه های پایه ای همچون بیمه تامین اجتماعی یا بیمه های درمانی دولت نیز جبران کننده هزینه های رو به افزایش درمانی اقشار کارگر و کارمند نیست.
با این شرایط، بیماری رنج مضاعفی به این اقشار وارد می کند چرا که علاوه بر مشکلات ناشی از بیماری باید با دغدغه و نگرانی تامین هزینه های کمرشکن درمان هم دست و پنجه نرم کنند.
شرکت بیمه دی در راستای رفع این دغدغه ها و برطرف کردن مشکلات اقشار مختلف در تامین هزینه های درمان، سرویس بیمه‌ای تحت عنوان «بیمه شخص واحد» را به بازار بیمه کشور عرضه کرده است.
«بیمه شخص واحد» این قابلیت را دارد که برای تمام متقاضیان به صورت فردی یا خانوادگی قابل خریداری است. حتی اگر متقاضیان«بیمه شخص واحد» هیچ پوشش بیمه ای نداشته باشند نیز این بیمه نامه برخلاف بیمه نامه های درمان تکمیلی نیاز به بیمه های پایه ندارد و می‌توانند «بیمه شخص واحد» را برای خود و سایر افراد خانواده‌شان خریداری کرده و نگرانی از هزینه‌های بیمارستانی، پاراکلینیکی، آزمایشگاهی، دندانپزشکی، آمبولانس، جراحی و … را با پوشش های کامل این بیمه برای همیشه برطرف کنند.
افرادی که این سرویس بیمه ای را از شرکت بیمه دی دریافت می کنند در هنگام بیماری، با مراجعه به مراجع درمانی طرف قرارداد این شرکت، بدون پرداخت هزینه‌های تحت پوشش، به سهولت و بدون نگرانی از هزینه های سنگین بیمارستانی و کلینیکی و … روند درمانی خود و اعضای خانواده‌شان را پیگیری می کنند.
پوشش های درمانی بیمه شخص واحد بسیار کامل است و برای مثال پوشش این بیمه برای خدمات بیمارستانی مواردی همچون جراحی عمومی ، انژیو گرافی قلب ، سنگ شکن ، شیمی درمانی بستری ، رادیو تراپی، درمان طبی (به جز اعصاب و روان)، تجهیزات پزشکی اعمال جراحی عمومی، جراحی عمومی سر و گردن ، جراحی عمومی اعضاواحشا داخل شکم، جراحی عمومی اندام ها ، جراحی عمومی ستون فقرات ، پیس میکر (موقت)، استرابیسم ، سپتوپالستی ، استنت گذاری به غیراز قلب ، آنژیوپالستی به جز قلب، آنژیو گرافی مغز ، داروی شیمی درمانی ، جراحی عمومی چشم ،جراحی عمومی گوش و حلق و بینی ، درمان طبی، شیمی درمانی و بیماری های خاص ، جراحی عمومی اعصاب ، بیوپسی نسوج تحت هدایت تصویربرداری، جراحی دستگاه ادراری تناسلی ، پیوند قرنیه ، آمبولیزاسیون (بغیرازعروق داخلی مغز) ، جراحی هرنی شکمی (فتق شکمی)  ، بستری کمتر از ۶ ساعت اورژانس ، دکولمان رتین، بستری بیماران مبتال به کرونا ، فتق نافی (هرنی نافی) ، تجهیزات پزشکی (هموپرفیوژن)، درمان طبی اعصاب و روان غیراز روانپریشی (کلیه ی پوشش ها شامل ۳ ماه دوره انتظار) و … را در برمی‌گیرد.
مثال دیگر از کامل بودن پوشش های این خدمت بیمه ای، پوشش هزینه های ویزیت و داروی بیمه شخص واحد است که جبران هزینه ویزیت فوق تخصص، ویزیت عمومی، ویزیت متخصص، ویزیت کارشناس پروانه‌دار، دارو و ملزومات دارویی و داروی کرونا و خدمات اورژانس و تزریقات و پانسمان را شامل می‌شود.
بیمه نامه های بیمه شخص واحد در سه مدل بیمه شخص واحد سه ستاره برای پوشش هزینه های ضروری، بیمه شخص واحد چهار ستاره برای پوشش هزینه های پرتکرار و یمه شخص واحد پنج ستاره برای پوشش کامل هزینه های درمانی طراحی شده است که متقاضیان بر اساس نیاز و تشخیص خود می توانند یکی از این سه مدل بیمه نامه را خریداری کنند.
برای مثال هزینه های بیمارستانی در بیمه شخص واحد چهار ستاره  تا مبلغ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰  ریال،  اعمال جراحی مهم ۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ، جبران هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری تا مبلغ ۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال ، هزینه های پاراکلینیکی گروه اول تا مبلغ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال،  هزینه های پاراکلینیکی گروه دوم تا مبلغ ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال ، جراحی‌های مجاز سرپایی تا مبلغ ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال ، خدمات آزمایشگاهی تا مبلغ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ، زایمان تا مبلغ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ، ویزیت و دارو و خدمات اورژانس تا مبلغ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ، نازایی تا مبلغ ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ، رفع عیوب انکساری دو چشم تا مبلغ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال و سمعک تا مبلغ ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال توسط این بیمه نامه پوشش داده می شود.
شایان ذکر است پوشش‌های طرح چهار ستاره و سایر طرح های بیمه شخص واحد بیمه دی تا ۱۰۰ درصد قابل افزایش است.علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی و خرید بیمه شخص واحد به شعبات بیمه دی در سراسر کشور مراجعه یا به وبسایت این شرکت به آدرس  www.dayins.com مراجعه نمایند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.