تاریخ انتشار : یکشنبه 6 آذر 1401 - 11:14
کد خبر : 20600

فکر اقتصادی بررسی کرد:

عملکرد درخشان ۱۰ ماهه «سپ» با رشد درآمدها و سودآوری

شقایق محبوبی زاده شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش که در بورس تهران با نماد «سپ» شناخته می شود در۱۰ ماهه ابتدای سال مالی خود عملکرد درخشانی داشته و با رشد چشمگیر درآمدها و سود مواجه شده است. به گزارش فکر اقتصادی، در میان شرکت های فعال در حوزه پرداخت کشور یا همان PSPها ، شرکت

شقایق محبوبی زاده


شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش که در بورس تهران با نماد «سپ» شناخته می شود در۱۰ ماهه ابتدای سال مالی خود عملکرد درخشانی داشته و با رشد چشمگیر درآمدها و سود مواجه شده است.
به گزارش فکر اقتصادی، در میان شرکت های فعال در حوزه پرداخت کشور یا همان PSPها ، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش شایسته عنوان پرچمدار بازار است. این شرکت که در بورس تهران با نماد «سپ» شناخته می شود، سال‌هاست جایگاه نخست بیشترین تراکنش کارتخوان ها را به خود اختصاص داده و بزرگترین شرکت ها و سازمان های دولتی و غیردولتی و تعداد فراوانی از اصناف و فعالان بخش خصوصی در شمار مشتریان سپ قرار دارند. شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش تنها شرکت حوزه پرداخت کشور به شمار می‌آید که در هر سه ابزار اصلی پرداخت شامل؛ کارت‌خوان، پرداخت اینترنتی و پرداخت با موبایل (USSD) و اپلیکیشن از مورد اعتمادترین و بر‌ترین‌های بازار پرداخت است و در هر سه این ابزارها جزو سه شرکت برتر کشور است.
بررسی گزارش های اخیر عملکرد مالی این شرکت نیز نشان می دهد سهامداران و ذینفعان سپ با سرمایه گذاری در سهام این شرکت، سرمایه خود را در شرکت سودآور و رو به رشدی به کار انداخته و در سالجاری نیز همچون سنوات گذشته سپ با عملکرد درخشان خود سود مطلوبی نصیب آنها خواهد کرد.
بررسی گزارش های مالی «سپ» در سامانه کدال حاکیست این شرکت در دوره یک ماهه منتهی به ۳۰ مهرماه ۱۴۰۱ از بخش های درآمدزای خود شامل پرداخت های اینترنتی و قبوض، کارمزد دستگاه های کارتخوان یا همان POS ها، فروش کارت های هدیه و خرید و حق عضویت ، ارائه خدمات دستگاه های کارتخوان و پین و اعتبار فروخته شده درگاه ها، درآمدی بالغ بر ۳۵۴٫۸ میلیارد تومان کسب کرده است. مقایسه این درآمد با درآمد ۲۹۰٫۲ میلیارد تومانی سپ در مدت مشابه سال قبل نشان دهنده افزایش ۲۲ درصدی درآمدهای این شرکت در ماه اول پاییز امسال است.
گزارش های مالی شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش همچنین نشان می دهد، سپ در ۱۰ ماهه ابتدای سال مالی خود ۳٫۳ هزار میلیارد تومان درآمد در صورت های مالی خود به ثبت رسانده که حکایت از افزایش ۲۸ درصدی درآمدهای سپ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دارد. طی این مدت ۱۰ ماهه درآمد سپ بیشترین درآمدزایی را از محل پین و اعتبار فروخته شده درگاه ها و ارائه خدمات کارتخوان کسب کرده که درآمد پین و اعتبار فروخته شده درگاه ها ۲ هزار میلیارد تومان و درآمد خدمات کارتخوان بالغ بر۱٫۱ هزار میلیارد تومان بوده است. این مبالغ به ترتیب معادل ۶۳ و ۳۵ درصد کل درآمد سپ در دوره مذکور بوده است.
همچنین «سپ» در صورت های مالی حسابرسی نشده ۹ ماهه دوره منتهی به آذر ۱۴۰۱، بالغ بر ۲٫۹ هزار میلیارد تومان درآمد عملیاتی شناسایی کرده که نسبت به دوره مشابه گذشته، رشد ۲۹ درصدی درآمدهای این شرکت را نشان می دهد. بر این اساس، این شرکت در دوره مورد اشاره ۲۹۳٫۳ میلیارد تومان سود خالص و ۳۶۷ ریال سود برای هر سهم محقق کرده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.