تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 آذر 1401 - 11:04
کد خبر : 20903

فکر اقتصادی بررسی کرد:

بیمه البرز به دنبال کسب سهم بیشتر از بازار بیمه های عمر و سرمایه گذاری

شقایق محبوبی زاده روند مثبت عملکرد بیمه البرز در سالجاری با ارتقاء شاخص هایی همچون نرخ رشد تولید حق بیمه ، ضریب تمدید بیمه نامه ها و سود خالص ادامه دارد و این شرکت با برنامه ریزی گسترده در پی کسب سهم بیشتر از بازار بیمه های عمر و سرمایه گذاری است. به گزارش فکر

شقایق محبوبی زاده

روند مثبت عملکرد بیمه البرز در سالجاری با ارتقاء شاخص هایی همچون نرخ رشد تولید حق بیمه ، ضریب تمدید بیمه نامه ها و سود خالص ادامه دارد و این شرکت با برنامه ریزی گسترده در پی کسب سهم بیشتر از بازار بیمه های عمر و سرمایه گذاری است.

به گزارش فکر اقتصادی، شرکت بیمه البرز از جمله شرکت های باسابقه و خوشنام صنعت بیمه به شمار می‌رود که طی بیش از ۶ دهه خدمت رسانی به متقاضیان انواع بیمه نامه‌ها را در دستور کار قرار داده و اعتماد بیمه گذاران را کسب کرده است.  در سوابق این شرکت حفظ جایگاه سطح یک توانگری مالی در بین شرکت های بیمه طی ۹ سال متوالی،  دستیابی به رتبه دوم کسب سود در صنعت بیمه،  شفاف ترین شرکت بیمه بورسی بر اساس اعلام سازمان بورس اوراق بهادار تهران و دارا بودن بیشترین سرمایه در بین شرکت های بیمه خصوصی دیده می شود.
علاوه براین، کسب رتبه اول مشتری مداری طی ۹ سال متوالی ، کسب رتبه اول انفورماتیک در بین شرکت های بیمه کشور، کسب عنوان برترین بیمه کشور و کسب مقام اول شفافیت گزارشگری مالی بر اساس رتبه بندی بیمه مرکزی، کسب مقام اول حضور و کارایی در بازار سرمایه در بین شرکت های بیمه و … بخشی از افتخارات این شرکت در سال های اخیر محسوب می‌شود.

شرکت بیمه البرز این افتخارات را در حالی در کارنامه خود به ثبت رسانده که علاوه بر تحریم و کرونا با چالش های دیگری همچون افزایش تعداد شرکتهای بیمه رقیب ، بالابودن سقف پرداخت خسارت مالی بدون کروکی در حوادث بیمه شخص ثالث، تداوم رقابتهای غیر حرفه ای به دلیل عدم کفایت نظارت از سوی نهاد ناظر، وجود رکود اقتصادی، نوسانات شدید نرخ ارز، وجود تورم بی سابقه و کاهش توان مالی مردم دست و پنجه نرم کرده است.

بیمه البرز در سال های اخیر به دنبال توسعه فعالیت ها در خرده فروشی و بیمه های عمر بوده و این دو حوزه که پیش از این کمتر در این شرکت فعال بوده اکنون مورد توجه مدیران بیمه البرز قرار گرفته و محصولات متنوع بیمه ای در آنها به متقاضیان ارائه شده است.

رشد ۵۸ درصدی تولید حق بیمه در شرکت بیمه البرز در سال ۱۴۰۰ و تداوم روند رو به رشد این شاخص در سالجاری با افزایش ۳۶ درصدی، در حالی که متوسط این شاخص در کل صنعت بیمه ۴۱ درصد است،  برنامه ریزی و توفیق این شرکت در کسب سهم بیشتر از بازار بیمه را به نمایش می گذارد.

«ضریب تمدید» یکی دیگر از شاخص های ارزیابی شرکت های بیمه است که بیمه البرز در این شاخص نیز رشد قابل توجه ای را تجربه کرده و ضریب بیمه نامه ها درشرکت بیمه البرز با روندی صعودی از ۲۲ درصد به بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است. رشد ضریب تمدید بیمه البرز حکایت از اعتماد مشتریان به این شرکت بیمه ای در بازار رقابتی صنعت بیمه کشور است.

سود خالص بیمه البرز نیز طی دوره سه ساله اخیر ۳ برابر شده و نسبت توانگری مالی این شركت بیمه ای با جهش ۱۰۰ درصدی از ۱۲۲ درصد به ۲۲۲ درصد در سال ۱۴۰۰ رسیده است .

در تازه ترین گزارش بیمه البرز منتشر شده در کدال حق بیمه های صادر شده توسط این شرکت در رشته درمان در آبان ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۲,۳۹۴,۴۷۵ میلیون ریال ، ثالث – اجباری ۱,۵۲۶,۲۴۳ میلیون ریال، ثالث – مازاد و ديه ۸۵,۷۷۸ میلیون ریال، حوادث سرنشين ۲۱۵,۴۲۹ میلیون ریال، بدنه خودرو ۵۷۰,۰۷۶ میلیون ریال، آتش سوزی ۶۱۰,۱۰۹ میلیون ریال بوده نشان دهنده تداوم رشد بیمه نامه های صادره در اغلب رشته های بیمه نسبت به مهرماه است.

بیمه نامه های صادره بیمه البرز در دو حوزه بیمه زندگی – اندوخته دار و بیمه زندگی – غير اندوخته دار نیز در آبان ماه ۱۴۰۱ به ترتیب ۲۴۰,۶۳۷ میلیون ریال و ۹۷,۳۶۷ میلیون ریال به ثبت رسیده که نسبت به مهرماه سالجاری با رشد مواجه شده است.

محسن پورکیانی مدیرعامل شرکت بیمه البرز اخیرا اعلام کرده است که یکی از مهمترین اقدامات این شرکت در سال گذشته ایجاد سازمان فروش تخصصی بیمه های عمر بوده که قطعاً به توسعه سهم این رشته دربازار منجر خواهد شد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.