تاریخ انتشار : جمعه 30 دی 1401 - 8:37
کد خبر : 23531

فکراقتصادی بررسی کرد:

بانک تجارت بهترین پشتیبان تامین ارز کالاهای اساسی

شقایق محبوبی زاده تامین ارز کالاهای اساسی مورد نیاز کشور در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند تلاش و پشتیبانی همه جانبه شبکه بانکی است و بانک تجارت با ارائه بیشترین ابزارهای پرداخت ارزی در صف اول جهاد تامین ارز کالاهای اساسی قرار دارد. به گزارش فکر اقتصادی، ایران در سال های اخیر تحت شدیدترین تحریم و

شقایق محبوبی زاده

تامین ارز کالاهای اساسی مورد نیاز کشور در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند تلاش و پشتیبانی همه جانبه شبکه بانکی است و بانک تجارت با ارائه بیشترین ابزارهای پرداخت ارزی در صف اول جهاد تامین ارز کالاهای اساسی قرار دارد.

به گزارش فکر اقتصادی، ایران در سال های اخیر تحت شدیدترین تحریم و جنگ اقتصادی قرار داشته و این هجوم همچنان توسط کشورهای سلطه‌گر دارد. مقاومت دلیرانه ایران در این جنگ بی‌امان اقتصادی را به حق باید جهاد نامید و موفقیت و پیروزی در این جهاد بدون پشتیبانی اجزای مختلف اقتصاد کشور از جمله سیستم بانکی ناممکن است.

نظام بانکی کشور مسئولیت‌های مختلفی را در این جهاد اقتصادی به عهده دارد که یکی از آنها تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و حمایت از استمرار جریان ارز مورد نیاز واردکنندگان و تامین کنندگان کالاهای ضروری است.
بررسی آمارهای منتشر شده در زمینه ارز کالاهای اساسی حکایت از آن دارد که بانک تجارت در ایفای مسئولیتی که از سوی نظام بانکی در این جهاد اقتصادی به عهده این بانک قرار داده شده، تلاش مجدانه‌ای داشته و موفقیت چشمگیری در ارائه خدماتی همچون گشایش اعتبارات اسنادی، برات اسنادی وحواله‌جات ارزی برای واردات کالاهای اساسی به دست آورده است.

این آمارها حاکیست بانک تجارت از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه بیش از ۳/۵ میلیارد دلار حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کالاهای ضروری کشور صادر کرده و مجموع ارز تامین شده توسط این بانک از طریق حوله های ارزی و سایر ابزارهای پرداخت طی بازه زمانی ۹ ماهه سالجاری به بیش از ۹/۵ میلیارد دلار رسیده است.

بررسی جزئیات داده‌های آماری از جریان ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و خدمات مورد نیاز کشور نشان می‌دهد بانکتجارت در نه ماه ابتدای سال ۱۴۰۱ در ارائه انواع خدمات ارزی مورد نیاز واردات، صادرات، خرید و فروش ارز، فعالیت در بازارمتشکل ارزی و نقل و انتقال وجوه ارزی پیشرو بوده و از مجموعکل مبالغ ابزار پرداخت حواله ارزی ثبت شده از سوی شبکه بانکی بابت واردات کالاهای اساسی با ثبت مبلغ بیش از ۵میلیارد و ۳۱۱ میلیون دلار و کسب سهم ۶۰‏/۱۳ درصدی وهمچنین از مجموع انواع ابزارهای پرداخت با ثبت مبلغ ۵میلیاردو ۹۲۹ میلیون دلار و کسب سهم ۹۵‏/۱۳ درصدی، در میانبانک‌های عامل شبکه بانکی کشور، در جایگاه نخست تامین ارز کالاهای اساسی قرار گرفته است.

این برای دومین بار است که شاهد درخشش بانک تجارت در عرصه جهاد اقتصادی تامین ارز کالاهای اساسی هستیم چرا که پیش از این نیز در آمارهای اعلام شده از تامین ارز کالاهای ضروری در ۷‌ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ بانک تجارت با کسب سهم ۱۴ درصدی در مجموع ابزارهای پرداخت ارزی، جایگاهاول را در شبکه بانکی کشور در زمینه فعالیت‌های تامین ارزواردات کشور از آن خود کرده بود.

شایان ذکر است کسب رتبه نخست در ارائه خدمات ارزی و حمایت از جریان ارز مورد نیاز کالاهای اساسی در میان بانک های عامل در شبکه بانکی کشور توسط بانک تجارت، در شرایطی به دست آمده است که مبادلات ارزی بین المللی ایران با شدیدترین تحریم ها مواجه بوده و شکستن سد تحریم و تداوم جریان ارزی مورد نیاز کالاهای اساسی نیازمند تلاش های شبانه روزی پرسنل و مدیران بانک و به کار گیری روش های خلاقانه و نوین مدیریتی و عملیاتی بوده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.