تاریخ انتشار : پنجشنبه 6 بهمن 1401 - 10:43
کد خبر : 23947

فکراقتصادی بررسی کرد:

رشد چشمگیر مجموع درآمدهای بانک ملت در ۹ ماهه ۱۴۰۱

شقایق محبوبی زاده بررسی گزارش های مالی منتشر شده از سوی بانک ملت در سامانه کدال حکایت از آن دارد که این بانک با درج رقم ۷۶۵,۰۱۱,۹۹۰ میلیون ریال در سرفصل درآمدهای تسهيلات اعطايی و سپرده گذاری و اوراق بدهی، جهش قابل توجه درآمدها را نسبت به دوره مشابه سال قبل به ثبت رسانده است.

شقایق محبوبی زاده

بررسی گزارش های مالی منتشر شده از سوی بانک ملت در سامانه کدال حکایت از آن دارد که این بانک با درج رقم ۷۶۵,۰۱۱,۹۹۰ میلیون ریال در سرفصل درآمدهای تسهيلات اعطايی و سپرده گذاری و اوراق بدهی، جهش قابل توجه درآمدها را نسبت به دوره مشابه سال قبل به ثبت رسانده است.

به گزارش فکر اقتصادی، ارزیابی داده های آماری و گزارش های منتشر شده توسط بانک ملت و سایر مراجع ارزیابی و رتبه‌بندی نشان می‌دهد عملکرد مطلوب بانک‌ملت موجب پیشتازی این بانک در بین سایر بانک‌های ایران شده و به تثبیت جایگاه ممتاز این بانک در نظام مالی و اعتباری کشور انجامیده است.

بانك ملت به عنوان اولین بانک دولتی كه طبق قانون اصل ۴۴ قانون اساسی، خصوصی سازی در آن انجام شده، بزرگ‌ترین بانک کشور در بازار سرمایه به شمار می‌رود. ارزش بازار این بانک در بورس بالغ بر ۹۴ هزار میلیارد تومان برآورده می‌شود و تنها بانک خصوصی است که سهام آن در تابلوی اصلی بازار اول بورس مورد معامله قرار می‌گیرد.

تازه ترین افتخار کسب شده توسط بانک ملت کسب جایگاه نخست در رتبه بندی انجام شده توسط سازمان مدیریت صنعتی بوده است. در این رتبهبندی، بانک ملت در ارزیابی‌های انجام شده از ۵۰۰ شرکت بزرگکشور در سال ۱۴۰۱، رتبه اول گروه بانک ها و موسسات اعتباری کشور را از آن خود کرده است.

بررسی گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذرماه ۱۴۰۱ (حسابرسی نشده) بانک ملت که در سایت کدال منتشر شده حاکیست این بانک در این دوره زمانی ۷۶۵ میلیون و ۱۱هزار و ۹۹۰ میلیون ریال درآمد از محل تسهيلات اعطايی و سپرده گذاری و اوراقبدهی کسب کرده که نسبت به درآمد ۴۶۴ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۳۳۹ میلیون ریالی این بانک در دوره مشابه سال ۱۴۰۰ افزایش بیش از ۶۰ درصدی مجموع درآمدها حاصل شده است.

بر اساس این گزارش خالص درآمد تسهیلات و سپرده گذاری در ۹ ماهه ابتدای سالجاری در بانک ملت ۴۱۰,۳۵۹,۸۳۴ میلیون ریال بوده که با توجه به ثبت رقم ۲۱۰,۰۷۰,۹۹۲ میلیون ریال در این سرفصل طی مدت مشابه سال قبل ، بانک ملت افزایشی بالغ بر ۲۰۰ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۸۴۲ میلیون ریال در خالص درآمد تسهیلات و سپرده گذاری به دست آورده است. درآمد کارمزد بانک ملت نیز در این دوره از ۳۸,۰۳۳,۰۰۹ میلیون ریال به ۶۶,۹۱۴,۲۰۵ میلیون ریال افزایش یافته است. ضمنا خالص درآمد کارمزد بانک ملت در ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذرماه ۴۹,۲۷۰,۱۶۳میلیون ریال بوده است.

آخرین گزارش بانک ملت در سامانه کدال نیز نشان می دهد این بانک در دی ماه ۱۴۰۱ مبلغ ۸۱,۰۸۴,۴۵۴ میلیون ریال از محل درآمد تسهیلاتاعطایی و مبلغ ۷,۴۲۳,۳۷۶ میلیون ریال از محل سپرده گذاری و مبلغ ۹۰۰,۴۰۱ از محل فروش اوراق بدهی و مبلغ ۴,۵۲۶,۱۷۸ میلیون ریال از محل کارمزد عملیات بانکی درآمدزایی کرده است. این گزارش حاکیست بانک ملت در دو آیتم درآمد سپرده گذاری و اوراق بدهی با افزایش درآمد نسبت به آذرماه مواجه شده است.

شایان ذکر است بانک ملت در ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی بین۵۰۰ شرکت بزرگ کشور، رتبه ششم را از نظر فروش که اصلی ترین شاخصرتبه بندی شرکت های برتر ایران محسوب می شود به خود اختصاص داده است.

 

برچسب ها : ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.