امروز: June 15, 2021

با راه اندازی سایت چیپر در منطقه۲؛ سرشاخه‌های درختان به چرخه بازیافت برمی‌‌گردد

اجتماعی , شهرداری تاریخ انتشار: 0/02/18 دیدگاه‌ها برای با راه اندازی سایت چیپر در منطقه۲؛ سرشاخه‌های درختان به چرخه بازیافت برمی‌‌گردد بسته هستند   145 بازدید

اندازه فونت    
با راه اندازی سایت چیپر در منطقه۲؛ سرشاخه‌های درختان به چرخه بازیافت برمی‌‌گردد

شهردار منطقه۲گفت: درراستای اقدامات زیست محیطی با راه اندازی ایستگاه چیپر، سرشاخه‌های درختان به چرخه بازیافت برمی‌گردد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، حسن صفات با اشاره به اینکه بهینه سازی سیستم مدیریت پسماند یکی از مهمترین برنامه‌های مدیریت منطقه است، گفت: به منظور کنترل و مديريت پسماند، سايت بازیافت سرشاخه و ضايعات چوب با استقرار دو دستگاه چيپر ۲۰کیلو وات در بلوار فرهنگ راه اندازی شد.
وی افزود: این سایت در زمینی به وسعت ۱۰۰۰ متر مربع احداث و با بهره‌برداری از این مرکز شاخ و برگ‌های ناشی از هرس درختان به چرخه بازیافت برمی‌گردد.
شهردار منطقه۲ با بیان اینکه استفاده از این روش به صرفه جویی اقتصادی، کاهش هزینه‌های مدیریت شهری و ایجاد درآمد پایدار منجر می‌شود، گفت: ضایعات حاصل از هرس درختان تفکیک شده و پس از خرد شدن با روش کاملاً علمی به کود یا چیپس چوب تبدیل می‌شود که اجرای این طرح مزایای قابل توجهی در اقتصاد شهری به دنبال دارد.
صفات با بیان اینکه روزانه ۴تن شاخه در این ایستگاه به چیپس تبدیل می‌شود، افزود: ضايعات چوب و سر شاخه پس از بازگشت به چرخه بازیافت به عنوان کود آلی استفاده می‌شود.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین مصارف چیپس چوب‌، منبعی غنی برای بهبود خاک به شمار می‌رود به این صورت که با ایجاد سایه بر روی خاک و جلوگیری از رسیدن نور به دانه‌های علف هرز مانع رشد آنها می‌گردد و علاوه بر آن با ایجاد یک لایه طبیعی بر روی خاک رطوبت خاک را حفظ نموده و همزمان با کاهش هزینه‌ها، باعث صرفه جویی در مصرف آب می‌شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
بانک و بیمه
پتروشیمی
صنعت و معدن
رفتن به ابتدای صفحه