تاریخ انتشار : سه شنبه 26 اردیبهشت 1402 - 14:22
کد خبر : 28454

فکراقتصادی بررسی کرد:

چکاد بانک تجارت بانکداری مدرن را معنا می کند

چکاد بانک تجارت بانکداری مدرن را معنا می کند

شقایق محبوبی زاده برای اغلب مردم بانکداری مدرن مفهوم چندان ملموسی نیست اما چک امن دیجیتال موسوم به چکاد خدمتی است که از سوی بانک تجارت به مرحله اجرا درآمده و بانکداری مدرن را برای عموم مردم قابل لمس و معنادار می کند. به گزارش فکر اقتصادی،  وضعیت اقتصاد کنونی در ایران به دلیل نوسان‌های

شقایق محبوبی زاده

برای اغلب مردم بانکداری مدرن مفهوم چندان ملموسی نیست اما چک امن دیجیتال موسوم به چکاد خدمتی است که از سوی بانک تجارت به مرحله اجرا درآمده و بانکداری مدرن را برای عموم مردم قابل لمس و معنادار می کند.

به گزارش فکر اقتصادی،  وضعیت اقتصاد کنونی در ایران به دلیل نوسان‌های ایجاد شده در شرایط اقتصادی و اجتماعی، از همیشه چالشبرانگیزتر شده است. در این شرایط ویژه، مردم و کسب وکارهای باید راهحلهای نوآورانهای برای همگام شدن با شرایط خاص اقتصادی کشور و برآورده کردن تقاضاهای مشتریانی که در این اقتصاد به فعالیت می‌پردازند، جستجو کرده و به کار بگیرند؛ راه‌حل‌هایی که بانک تجارت یکی از آنها را به عموم مردم و خصوصا اهالی کسب وکار عرضه کرده است.

تورم، بزرگترین معضل فعلی اقتصاد ایران اولین تاثیر خود را بر معاملات و تعاملات فعالان اقتصادی در بازار و مردم با هم و بجا گذاشته و به تبعآن اقشار مختلف به دنبال گزینه های پرداخت غیرنقدی و اعتباری واستفاده از طرح های فروش اقساطی هستند، این وضعیت موجب گسترش مبادلات از طریق چک شده است.

این درحالی است که فناوری، انقلابی در بانکداری ایجاد کرده و یکی ازمهمترین تغییرات در بانکداری مدرن حرکت به سمت فرایندهای دیجیتال،ازجمله استفاده از چک های دجیتال یا آن طور که در ایران مصطلح شده  چک های الکترونیک است.

بانک تجارت نیز همراستا و همگام با تحولات فناوری، با ارائه چک الکترونیک موسوم به چکاد بانکداری مدرن را به میان مردم و فعالان اقتصادی آورده و بومی سازی کرده است. اما چکاد بانک تجارت چیست و چه مزیت هایی دارد؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید بدانیم اصولا چک دیجیتال چیست؟

 

چک دیجیتال چیست؟

چک دیجیتال ارمغانی از بانکداری مدرن است که در این مدل بانکداری فرآیندها با سرعت، دقت و امنیت بیشتر انجام می شود. چک دیجیتال با این فرآیندها بسیار سریع تر، دقیق تر و امن تر از چک های سنتی مبادله می شود و به ساده ترین نحو ممکن نیز در دسترس مشتریان قرار می گیرد.

در چک دیجیتال، کاغذ و فرآیندهای قابل جعل و تحریف از صدور چکحذف می شود و اعتبار و امنیت چک با فناوری نوین به بالاترین سطح ارتقاء پیدا می کند.

 

درخواست و یادگیری استفاده از چک دیجیتال دشوار است؟

شاید به عنوان یک فعال اقتصادی یا صاحب کسب وکار تصور کنید دیگر زمان یادگیری فرآیندهای دشوار کار کردن با ابزارهای دیجیتال برای شما سپری شده و زحمت این کار به مزیت های آن نمی ارزد اما اشتباه می کنید.

برای درخواست این چک کافیست در همراه بانک تجارت عضو باشید و این اپلیکیشن را نصب کرده و فعال‌سازی برنامه «هامون» برای ثبت امضایالکترونیکی را انجام دهید. ضمنا داشتن یک حساب جاری با امکان صدوردسته چک پیش نیاز استفاده از خدمات سامانه چک دیجیتال به منظوردریافت و صدور چک دیجیتال است.

 

با چک دییجتال چه امکان هایی برای ما فراهم می شود؟

پس از فعال‌سازی خدمت چک دیجیتال در منوی مربوطه در همراه بانکتجارت، خدمات مربوط به چک دیجیتال اعم از درخواست صدور دسته چک،صدور چک، امکان وصول درون بانکی و بین بانکی چک، مشاهده دستهچک صادر شده و برگه‌های چک دیجیتال، مشاهده چک‌های دریافتی،انتقال چک دیجیتال، ضمانت چک، مسدودسازی چک، ابطال چک و نقدکردن چک برای شما به ‌سادگی و بدون مراجعه به شعبه قابل انجام خواهدبود.

 

چک دیجیتال چه مزایایی برای ما دارد؟

چک دیجیتال بدون هیچ تردیدی امن ترین روش مبادلات اعتباری و چکی برای تجار و صاحبان کسب وکار و عموم مردم است. به علاوه، جلوگیری ازسوء استفاده و تغییر در برگ چک دیجیتال، صرفه‌جویی در مصرف کاغذ،حذف مراحل زمان‌گیر مثل جابه‌جایی، دسته‌بندی و حسابداری چک‌ها،مدیریت ریسک بهتر، سرعت بالای فرآیندهای صدور و پرداخت چک، عدمنگرانی افراد در خصوص ثبت چک در سامانه پیچک و امکان مدیریتچک‌ها از طریق همراه بانک تجارت، از دیگر مزایای استفاده از چکالکترونیک بانک تجارت به شمار می رود.

شایان ذکر است؛ متقاضیان این سرویس می‌توانند برای استفاده ازخدمات چکاد بانک تجارت نسبت به نصب نسخه جدید همراه بانک و برنامهامضای دیجیتال (هامون) اقدام کرده و در صورت لزوم برای کسباطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی بانک تجارت به آدرسwww.tejaratbank.ir مراجعه و یا با شماره ۱۵۵۴ تماس حاصل کنند.

برچسب ها : ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.