امروز: June 15, 2021

افزایش سرمایه گذاری در انرژی پاک

اقتصادی تاریخ انتشار: 99/12/01 بدون نظر   800 بازدید

اندازه فونت    
افزایش سرمایه گذاری در انرژی پاک

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،افزایش چشمگیر قیمت مس و نیکل امیدها را برای سرمایه گذاری در انرژی پاک افزایش می دهد.
در هفته های اخیر قیمت سنگ آهن ، که برای ساخت فولاد استفاده می شود ، بیش از 85 درصد افزایش یافته و به بالاترین حد رسیده است که تقریبا در 10 سال گذشته دیده نشده است.
قیمت بازار مس که در سیم کشی برق استفاده می شود ، از مارس گذشته 80٪ صعود کرده و به بالاترین سطح 9 ساله رسیده است.
در همین حال ، نیکل نزدیک به بالاترین سطح 17 ماهه و کبالت نزدیک به قله های دو ساله است.
مارک لوئیس ، استراتژیست اصلی پایداری در BNP Paribas Asset Management ، ماه گذشته به گاردین گفت : “به نظر می رسد هر بازاری که نگاه کنید ، سرمایه گذاران می خواهند آن را بخرند.”
وی گفت ، 30 سال آینده “به احتمال زیاد یک ابر موتور سیکلت در سرمایه گذاری در زیرساخت های انرژی پاک ، حمل و نقل پاک و هر چیز دیگری که برای امکان ایجاد انتقال سبز لازم است ، به ارمغان می آورد.”
جدیدترین ابر موتور سیکلت با تحریک تقاضای چین برای منابع طبیعی برای تحریک برنامه های محرک زیرساختی خود ، یک دهه به طول انجامید.
پس از وقفه اقتصادی Covid-19 و کاهش ارزش دلار آمریکا که اکثر کالاها برای تجارت از آن استفاده می کنند ، این بار می تواند یک ابرچرخ موتور را با افزایش تقاضا مشتعل کند اما همچنین نیاز به سرمایه گذاری زیاد در زیرساخت های سبز برای کمک به اقتصادها در رسیدن به اهداف آب و هوایی تأمین خواهد شد.
به گفته بانک آمریکایی گلدمن ساکس ، از برنامه پنج ساله چین تا معامله سبز اروپا و برنامه محرک اقتصادی جو بایدن ، سیاست گذاران به دنبال توزیع مجدد منافع اقتصادی ، کمک به محیط زیست و ایجاد زنجیره های تأمین متنوع و مقاوم هستند.

شقایق محبوبی زاده

برچسب ها:
مطالب مرتبط
بانک و بیمه
پتروشیمی
صنعت و معدن
رفتن به ابتدای صفحه