تاریخ انتشار : شنبه 25 شهریور 1402 - 12:26
کد خبر : 33772

حرکت بانک ایران زمین به سوی یک بانک تمام دیجیتال

شقایق محبوبی زاده بانک ایران زمین همراستا با تحولات جدید حوزه بانکداری، تنوع خدمات خود را در حوزه بانکداری دیجیتال گسترش داده و تبدیل شدن به یک بانک تمام دیجیتال را هدف گذاری کرده است. به گزارش فکراقتصادی، کارشناسان حوزه های پولی، مالی و بانکی با رصد تحولات سال های اخیر حوزه خدمات بانکی اعلام

شقایق محبوبی زاده

بانک ایران زمین همراستا با تحولات جدید حوزه بانکداری، تنوع خدمات خود را در حوزه بانکداری دیجیتال گسترش داده و تبدیل شدن به یک بانک تمام دیجیتال را هدف گذاری کرده است.

به گزارش فکراقتصادی، کارشناسان حوزه های پولی، مالی و بانکی با رصد تحولات سال های اخیر حوزه خدمات بانکی اعلام می کنند که بانکداری دیجیتال، آینده بانکداری را رقم می زند و این پیام توسط مدیران بانک ایران زمین شنیده شده و مورد توجه قرار گرفته است.

بانکداری دیجیتال، حرکتی به سوی آینده است که در آن به همان نسبت که فناوری سبک زندگی سنتی ما را متحول کرده و بسیاری از رفتارها و عملکردها را از زندگی روزمره حذف کرده است، فناوری وارد حوزه خدمات بانکی می شود و رویکردها و فرآیندهای بانکداری سنتی جای خود را به رویکردها و فرآیندهای مدرن می دهند.

بانکداری دیجیتال به شدت مشتری‌ محور است و هر محصولی که در این مدل بانکداری تعریف می شود باید از انعطاف پذیری لازم در برابر رفتارها و نیازهای مشتری برخوردار باشد. در بانکداری دیجیتال محصول و خدمتی که حضور آن در فهرست خدمات بانکی بدون تغییر و تحول تضمین شده باشد وجود ندارد و داده های مالی و خدمات به نحوی در هم تنیده می شوند که مشتری در هر لحظه بهترین سرویس های مورد نیاز خود را از بانک دریافت کند.

بانک ایران زمین با درک تحولات بانکداری نوین، شعار بانک ایران زمین؛ یک بانک تمام دیجیتال را سرلوحه برنامه های توسعه ای خود قرار داده و بر توسعه زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای تحقق این شعار تمرکز کرده است.

خدمات همراه بانک فراز بانک ایران زمین نمونه و الگویی مناسب از تلاش های به ثمر نشسته این بانک در جهت تبدیل شدن به یک بانک تمام دیجیتال است. هوش مصنوعی به عنوان جدیدترین دستاورد فناورانه انسان به نحوی مطلوب در خدمات همراه بانک فراز بانک ایران زمین به کار گرفته شده و احراز هویت بی خطا و به شدت دقیق مشتریان و همچنین امضای دیجیتال مشتریان را میسر کرده است. سرویس های مذکور فرآیندهای دریافت خدمات بانکی از ابتدایی ترین گام یعنی افتتاح حساب تا گام های نهایی همچون خدمات پرداخت را متحول کرده و تمام این فرآیندها بدون نیاز به مراجعه به شعبه و باجه قابل انجام شده است.

پروسه تبدیل شدن بانک ایران زمین به بانک تمام دیجیتال متوقف به ارائه چند خدمت و محصول مالی و بانکی به مشتریان این بانک نیست بلکه هماهنگی با سبک زندگی مشتریان در این پروسه مورد توجه قرار دارد. به بیان دیگر، متخصصان به کار گرفته شده به عنوان سرمایه های انسانی این بانک، در حال توسعه فناوری هایی هستند که با بررسی درخواست های پرتعداد کاربران، مدل رفتاری و سبک زندگی افراد را پیش بینی کرده و خدمات اختصاصی شده همان فرد را به وی ارائه خواهند داد.

بانک ایران زمین توانست طی سال گذشته رشد ۶۸ درصدی را در تراکنش های بانکداری دیجیتال خود به ثبت رساند و به این ترتیب عزم جزم این بانک در تبدیل شدن به بانک تمام دیجیتال به جلوه درآمد. انتظار می رود امسال نیز روند رو به رشد تراکنش های دیجیتال بانک ایران زمین ادامه یابد و رکورد جدیدی توسط این بانک در ارائه خدمات بانکداری دیجیتال به ثبت برسد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.