تاریخ انتشار : سه شنبه 9 آبان 1402 - 20:37
کد خبر : 35131

کسب و کارهای با درامد فوری در حوزه کودکان

برای همه کسانی که کودک درونشان هنوز فعال است، ایجاد یک کسب و کار مرتبط با تفریحات و سرگرمی کودکان یک حرکت تجاری به ‌شدت ارزشمند است. کسانی که از سرگرمی کودکان لذت می‌برند، ایده‌های تجاری بسیار خوبی برای شروع این نوع کسب و کارها دارند؛ کسب و کارهایی مانند پارک‌های سرگرم کننده سرپوشیده، مراکز

برای همه کسانی که کودک درونشان هنوز فعال است، ایجاد یک کسب و کار مرتبط با تفریحات و سرگرمی کودکان یک حرکت تجاری به ‌شدت ارزشمند است. کسانی که از سرگرمی کودکان لذت می‌برند، ایده‌های تجاری بسیار خوبی برای شروع این نوع کسب و کارها دارند؛ کسب و کارهایی مانند پارک‌های سرگرم کننده سرپوشیده، مراکز علمی و بازی‌های ویدئویی یا مراکز آموزش هنرهای دستی!

برای اینکه بدانید پرسودترین کسب و کارهای ایران چه بیزینس هایی هستند اینجا کلیک کنید.

اگر از وقت گذراندن با کودکان لذت می‌برید و روحیه کارآفرینی دارید، از راه اندازی یک کسب و کار تفریحی برای کودکان لذت خواهید برد. اگر این ایده‌ای است که به شروع آن فکر می‌کنید، به مطلب خوبی رسیده‌اید. در این مقاله می‌خواهیم برخی از ایده‌های کسب و کار مرتبط با حوزه تفریحات و سرگرمی کودکان را با هم بررسی کنیم. امیدواریم که دیدن آنها جرقه‌ای برای شروع کسب و کار شما باشد.

خانه بازی یا پارک تفریحی سرپوشیده

خانه بازی یا پارک‌های سرگرم کننده سرپوشیده این روزها بسیار محبوب شده‌اند. بیشتر این پارک‌ها توسط افرادی مدیریت می‌شود که به ‌دنبال راهی برای سرگرمی کودکان و ایجاد مکانی برای برگزاری مهمانی‌ها و جشن‌های کودکان هستند. چه چیزی بهتر از گردآوری وسایل شهربازی و سرگرمی کودکان در یک مکان و راه اندازی پارک تفریحی سرپوشیده! این ایده یکی از هوشمندانه‌ترین ایده‌های تجاری برای صنعت تفریحات کودکان است، چون به ‌سرعت به درآمدزایی و سوددهی می‌رسد.

مزایای راه اندازی خانه بازی یا پارک تفریحی سرپوشیده چیست؟

 • عدم نیاز به سرمایه اولیه زیاد برای شروع کار (فقط با ۱۰۰ میلیون تومان می‌توانید کار را شروع کنید)
 • عدم نیاز به فضای بزرگ و گسترده (فقط با ۵۰ متر فضا می‌توانید خانه بازی داشته ‌باشید)
 • امکان استفاده از وام تأسیس خانه بازی برای تأمین سرمایه اولیه
 • امکان خرید تجهیزات خانه بازی کودک ایمن، استاندارد و ارزان قیمت از شرکت‌های ایرانی
 • رسیدن به درآمدزایی در همان ماه اول شروع به کار
 • عدم نیاز به مجوز تأسیس خانه بازی کودک
 • هزینه‌های تجهیز، تعمیر و نگهداری بسیار کم در مقایسه به شهربازی یا مهدکودک

نوع پارک تفریحی سرپوشیده‌ای که تصمیم به راه اندازی آن دارید، کاملاً به خلاقیت و بودجه شما و همچنین موقعیت مکانی آن بستگی دارد. شما باید هر وسایلی که برای کودکان جذابیت دارد، ایمن است و می‌تواند ساعت‌ها آن‌ها را سرگرم کند در این خانه بازی دور هم جمع کنید.

انواع زیادی از وسایل بازی، تجهیزات هیجان ‌انگیز و سرگرمی‌های خانه بازی در دسترس شما هستند؛ از تاب و سرسره پارکی، ترامپولین و استخر توپ گرفته تا فوتبال ‌دستی، سرسره بادی، سافت پلی گراند و حتی واقعیت مجازی. این تجهیزات را می‌توانید از شرکت‌های ارائه خدمات تفریحات و سرگرمی کودکان با قیمت مناسب تهیه کنید.

باشگاه ورزشی سرپوشیده کودکان

یک از کسب و کارهایی که در ایران کمتر به آن توجه شده ‌است، اما می‌تواند ظرفیت درآمدزایی بسیار خوبی داشته ‌باشد، راه اندازی باشگاه ورزشی مخصوص کودکان است. کودکان امروزی نسبت به گذشته تحرک کمتری دارند و اغلب با مشکلاتی مانند اضافه ‌وزن، کبد چرب و حتی تنگی نفس مواجه هستند. با توجه به اهمیت سلامتی آنها برای والدین، راه اندازی یک باشگاه ورزشی مخصوص کودکان می‌تواند مخاطبان خاص خود را جذب کند و برای شما هم درآمدزایی خوبی داشته ‌باشد.

مزایای راه اندازی باشگاه ورزشی سرپوشیده کودکان چیست؟

 • عدم نیاز به فضای بزرگ (با یک فضای ۴۰ الی ۵۰ متری هم می‌توانید شروع کنید)
 • امکان استفاده از وام کارآفرینی برای تأمین تجهیزات یا فضای باشگاه
 • عدم نیاز به مجوز برای شروع به کار
 • رسیدن به درآمدزایی در ۲ ماهه اول شروع به کار
 • عدم نیاز به داشتن تحصیلات آکادمیک مرتبط
 • عدم نیاز به سرمایه اولیه زیاد برای شروع فعالیت

اگر سرمایه کمی دارید، پیشنهاد می‌کنیم فعالیت باشگاه کودکان را با ورزش‌های شاد و مفرح مانند انعطاف ‌پذیری، ژیمناستیک، پیلاتس و رقص شروع کنید. این نوع ورزش‌ها نیاز به تجهیزات خاص یا گران قیمت ندارند، در یک فضای کوچک نهایتاً ۴۰ الی ۵۰ متری قابل ‌اجرا هستند، شهریه مربی آنها مناسب است و از نظر والدین هم ایده آل هستند.

ولی اگر می‌خواهید یک باشگاه حرفه‌ای داشته ‌باشید که برای کودکان و نوجوانان مناسب و تجهیزات کاملی مانند ابزارهای ورزشی، وسایل ورزشی پارکی، وسایل ورزشی بادی و هوازی را داشته‌ باشد، طبیعتاً باید بودجه بیشتری را صرف کنید و از مربی‌های حرفه‌ای کمک بگیرید. ولی در مجموع ورود به این حرفه می‌تواند به ‌سرعت درآمدزایی مناسبی را بری شما ایجاد کند.

راه اندازی خانه علم کودک

یکی دیگر از حوزه‌هایی که برای کودکان و نوجوانان جذاب و سرگرم کننده است، خانه علم و فضاهای این چنینی است. اگرچه در ایران تعداد کمی از این نوع کسب‌وکارها وجود دارد و هزینه‌های راه ‌اندازی آنها می‌تواند زیاد باشد، اما خانه علم کودک جزو حوزه‌های مورد علاقه کودکان است. کشف دنیای دایناسورها، دیدن ستاره‌ها و فضا، دیدن سلول موجودات زنده زیر میکروسکوپ و انجام آزمایش‌های جذاب شیمی و فیزیک به بچه‌ها فرصتی برای یادگیری علم می‌دهد و این چیزی است که خانواده‌ها از آن استقبال می‌کنند.

مزایای راه اندازی خانه علم چیست؟

 • امکان استفاده از وام کارآفرینی برای راه اندازی خانه علم
 • اعطای سریع و آسان مجوز شروع به کار توسط بنیاد ملی علم ایران
 • درآمدزایی و سوددهی بالا در همان ماه اول
 • نداشتن رقیب کاری جدی به ‌دلیل انگشت ‌شمار بودن خانه‌های علم کودکان در ایران

یکی از حوزه‌های محبوب برای بچه‌های کوچک، اکتشاف در دنیای موجودات زنده و ربات‌ها است. در حال حاضر در شهر تهران تنها یک مرکز به ‌صورت تخصصی در زمینه علوم زیست، شیمی و رباتیک فعالیت می‌کند و این فرصت را برای کودکان فراهم کرده است که از نزدیک در دنیای علم کاوش کنند. اگر قصد راه اندازی چنین فضایی را داشتید، پیشنهاد می‌کنیم مراکز خرید و توریستی تهران را انتخاب کنید که به‌ سرعت به فاز درآمدزایی برسید و سوددهی بیشتری داشته ‌باشید.

جمع ‌بندی

راه اندازی یک کسب و کار تفریحی برای کودکان کسب و کار جذابی است و انواع مختلفی از ایده‌ها وجود دارند. کسب و کارهایی که ما در این مطلب به شما معرفی کردیم، جزو حوزه‌هایی هستند که در ایران کمتر کسی در آنها ورود کرده است، اما ظرفیت درآمدزایی بالایی دارند. این کسب و کارها در مقایسه با سایر کسب و کارهای حوزه تفریح و سرگرمی کودکان به سرمایه اولیه کمتری نیاز دارند و مهمتر از همه اینکه به ‌سرعت به فاز درآمدزایی می‌رسند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.