تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آبان 1402 - 21:58
کد خبر : 35360

رئیس سازمان خصوصی سازی:بازار سرمایه،بهترین ابزار برای مهار تورم است

رئیس سازمان خصوصی سازی:بازار سرمایه،بهترین ابزار برای مهار تورم است

رئیس سازمان خصوصی سازی در دهمین نمایشگاه کیش اینوکس ایجاد اعتماد را برای توسعه متوازن در کشور ضروری خواند. مالک رحمتی گفت:اعتماد مردم به بازیگران اصلی اقتصاد اگر پایدار نباشد اثرات نامطلوبی را بر روند توسعه اقتصادی در کشور به جا می گذارد. وی افزود: رشد اقتصادی اولویت کشور است و جز از مسیر سرمایه

رئیس سازمان خصوصی سازی در دهمین نمایشگاه کیش اینوکس ایجاد اعتماد را برای توسعه متوازن در کشور ضروری خواند.

مالک رحمتی گفت:اعتماد مردم به بازیگران اصلی اقتصاد اگر پایدار نباشد اثرات نامطلوبی را بر روند توسعه اقتصادی در کشور به جا می گذارد.

وی افزود: رشد اقتصادی اولویت کشور است و جز از مسیر سرمایه گذاری امکان پذیر نیست.از این رو با بررسی روند صعودی شاخص سرمایه گذاری در یک کشور می توان مسیر رسد و توسعه آن را تحلیل کرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی بر گزاری نمایشگاه کیش اینوکس را رویدادی مهم در اقتصاد ایران خواند و گفت:این نمایشگاه پیشران سرمایه گذاری های داخلی و خارجی است بنابراین ضروری است که چنین رویدادی در مناطق آزاد برگزار شود.

رحمتی تاکید کرد:در حال حاضر کشور با مشکل تورم غول آسا مواجه است و بانک مرکزی و نظام بانکی کشور برای مهار آن دغدغه دارند و نکته مهم این است که بازار سرمایه با توجه به ظرفیت هایی که دارد بهترین ابزار برای مهار تورم است.

رحمتی اظهار داشت: از اهالی بازار تشکر می کنیم طی دو سال گذشته در حوزه تامین منابع مالی اقدامات خوبی انجام دادند آنچه برای توسعه کشور لازم است بازار سرمایه در تامین مالی نقش بیشتری ایفا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه امروز بیش از آن به آن نیاز داریم اعتماد مردم به بازیگران اصلی اقتصاد چه دولت، بخش خصوصی و بخش غیر دولتی است و اگر اعتماد نردم به فعالان اقصادی پایدار نباشد نمی توان در آن کشور از توسعه متوازن حرف زد.

به بازیگران اقتصادی بیش از پیش احتیاج داریم باید اعتماد پایدار باشد تا از توسعه صحبت کنیم

رییس سازمان خصوصی سازی افزود: انچه ما را در شفاف سازی کمک می کند حضور در بازار سرنایه کشور است. اگر همه شرکت های دولتی و بزرگ خصوصی را در این اتاق شیشه ای به نمایش بگذاریم همه سرمایه ها به سمت بازار جذب خواهند شد.

وی تاکید کرد: نگاه موسمی و فصلی به بازار سرمایه خطرناک است و تلاش دولت نگاه راهبردی به بازار است.

رییس سازمان خصوصی سازی مطرح کرد: همه مسیرها و سرمایه ها باید از مسیر بازار سرمایه بگذرد و و اولویت به بازار سرمایه داده شود تا همه فعالیت ها در فضای شفاف سازی حرکت کند.

رحمتی عنوان کرد: امروز اقتصاد کشور در بازار سرمایه نیازمند خلاقیت و نوآوری است . امروز در عرضه های اولیه نیازمند ابزارهای جدید هستیم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.