هفته جهانی کارآفرینی (GEW) بزرگترین رویداد برای ترویج و ترفیع کارآفرینی در جهان است که نوامبر هر سال برگزار می‌شود. در این هفته با تشویق افراد تلاش می‌شود تا نسل جدیدی از کارآفرینان به راه‌اندازی کسب و کار فکر و کسب و کار شخصی خود را آغاز کنند. بسیاری از افراد معتقد هستند که این کمپین عظیم جهانی می‌تواند باعث ترفیع جایگاه کارآفرینی در اذهان و افکار گردیده و مشوقی برای راه‌اندازی کسب و کار توسط عموم جامعه شود.

خبرگزاری کردپرس _ سال هاست که نام کرمانشاه را در صدر جدول استان های بیکار می‌بینیم و جای  ترویج روحیه کارآفرینی در میان کرمانشاهیان  احساس می‌کنیم. خوشبختانه امسال پارک علم فناوری، مرکز رشد و کارخانه نوآوری کرمانشاه همراه با دیگر استان در هفته کارآفرینی  جلسات مشاوره، دوره آموزشی و دورهمی انتقال تجربه و … را برگزار کردند.

در ایران دانشگاه‌ها، سازمان های مردم نهاد و مؤسسات بخش خصوصی،‏ بیش از ۶۰۰ برنامه را برای اجرا در طی این هفته سازمان‌دهی کرده‌اند. این برنامه‌ها در شهرهای مختلف نظیر تهران، مشهد، اصفهان، کرمانشاه، تبریز و … برگزار می‌شود.

همچنین در دنیا نیز بیش از ۱۷۸ کشور نزدیک به سی‌ و پنج هزار فعالیت را با همکاری بیش از بیست‌ هزار مشارکت کننده و برای بیش از ۱۰ میلیون نفر برنامه ریزی کرده و هم اکنون در حال اجرای آنها می باشند.

این رویدادها مراسماتی برای ارج نهادن به نوآوران و خالقان است.  به طور معمولا این رویدادها در مراکز رشد، کارخانه‌های نوآوری، خانه‌های‌خلاق، شتاب دهنده ها مراکز علمی و… در قالب دورهمی تیم ها، کارگاه انتقال تجربه، جلسات مشاوره توسط متخصصان کسب وکار ،اقتصاد و تکنولوژی و… برگزار می‌شود.

دکتر محمدعلی مقدسی کارشناس مدیریت کسب وکار در گفتگو با خبرنگار کردپرس با بیان اینکه شعار امسال هفته جهانی کارآفرینی  “ایجاد یک اکوسیستم جهانی  و کارآفرینی” است ادامه داد: خیلی وقت‌ها در نگاه اول کارآفرینی یک بحث انفرادی در نظر گرفته می‌شود. مسئله ای که شعار جهانی امسال به آن پرداخته این است که در اکوسیستم جهانی از حوزه آموزش گرفته تا حوزه مشاوره، اجرا، منتورشیپ  و دیگر مسائل این چنینی در یک کاسه قرار بگیرند، که بتواند آن اکوسیستم را کاور کنند و کارافرینی حاصل شود.

محمدعلی مقدسی در ادامه گفت: جهان امروز  به این شکل نیست که یک نفر بتواند با خرده اطلاعاتی یا کسب و کار آباء و اجدادی، یک کارآفرین خیلی موفق شود و قطعا نیاز به آموزش و مشاوره و بازنگری در فرآیندهای کاری خود دارد.

وی