بهره برداری از ۱۸ طرح سرمایه گذاری تولیدی، زیرساخت بندری و گردشگری توسط رییس جمهور

اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، دکتر محمد ولی روزبهان، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان از بهره برداری ۱۸ طرح سرمایه گذاری در حوزه های تولیدی-صنعتی،زیرساخت های بندری و گردشگری با دستور دکتر حسن روحانی، رییس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس خبر داد.
وی با بیان اینکه برای پروژه های مزبور، بخش خصوصی منطقه آزاد انزلی با سرمایه گذاری 8175 میلیارد ریالی زمینه اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برای 1193 نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده، اظهار داشت: چهار طرح سرمایه گذاری در مجتمع بندری کاسپین افتتاح می شوند مشتمل بر اسکله شماره 13،بهمراه زیرساخت های پسکرانه آن یعنی انبار سرپوشیده 5000متر مربعی،پسکرانه یک هکتاری و مخزن روغن 7000تنی است که در قالب قرارداد BOTمنعقده میان این سازمان و سرمایه گذار بخش خصوصی، شرکت محور طلایی کاسپین به صورت رسمی در مدار ارائه خدمات قرار می گیرند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینکه برای طرح های فوق 2000 میلیارد ریال هزینه صرف شده و برای 300 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد شده، اضافه کرد: ازسوی دیگر بلوک B مجتمع مسکونی طاووس با 256 واحد مسکونی و فاز اول مجتمع پردیس تجاری و خدماتی با مجموع سرمایه گذاری 4500 میلیارد ریالی توسط شرکت انبوه سازان زرین منطقه آزاد انزلی،آماده بهره برداری می شوند و برای 265 نفر ایجاد شغل می کنند.
وی بابیان اینکه با دستور ریاست محترم جمهور 10 پروژه تولیدی-صنعتی که شامل شروع به کار 6 طرح سرمایه گذاری جدید و افتتاح 4 طرح توسعه در واحدهای تولیدی فعلی است، در مدار تولید قرار می گیرند، افزود: برای طرح های فوق 755 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته و برای 456 نفر نیز اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم شده است.
مدیرعامل سازمان از آغاز بهره برداری مخازن 6000هزار تنی روغن خام که در قالب قراردادBOT اداره کل بنادر و دریانوردی استان و شرکت آگروتأمین احداث شده خبر داد و گفت: در این طرح با سرمایه گذاری 170 میلیارد ریالی برای 60 نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.
رییس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه فاز اول از دو مجتمع مسکونی و اقامتی بخش خصوصی که با سرمایه گذاری 750 میلیارد ریالی برای 112 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد کرده اند، مورد بهره برداری قرار می گیرد تصریح کرد: افزایش تعداد اسکله های مجتمع بندری به چهار پست،در کنار افزودن بر امکانات بندری، انبارداری و مخازن نگهداری کالا؛ یعنی ارتقای توان و ظرفیت خدمات بندری منطقه برای فعالین بخش خصوصی و ظرفیت سازی برای سرعت بخشیدن به فرایندهای تخلیه و بارگیری،تأمین کالاهای اساسی و مواد اولیه بیشتر برای واحدهای تولیدی منطقه و کشور، موضوعی که پیامد مستقیم آن تولید و صادرات بیشتر به بازاهای حوزه خزر و اوراسیا خواهد بود.
دکتر روزبهان با بیان اینکه امکانات و زیرساخت های جدید گردشگری که افتتاح می شوند، تکمیل کننده قطعات پازل توسعه همه جانبه منطقه آزاد انزلی است،تصریح کرد: از سوی دیگر در شرایط تحریم و محدودیت های ناشی از بیماری کرونا، بهره برداری از 4 طرح توسعه در واحدهای تولیدی مشغول به فعالیت و شروع به کار رسمی 6 کارخانه صنعتی جدید در سطح منطقه، بیانگر تلاش و عزم جدی این سازمان برای رونق فضای کسب و کار در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی و دست یابی به اهداف جهش تولید در سال جاری به منظور افزایش توان صادراتی،درآمدهای ارزی و اشتغال بیشتر است.

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و شرکت تخفیفان

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و شرکت تخفیفان قرارداد همکاری امضا کردند. به گزارش روابط‌عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، مراسم امضای قرارداد همکاری شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه و شرکت تخفیفان با حضور رسول محمدی عضو هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه‌، نازنین دانشور مدیرعامل …

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
بازار بورس بيشتر از سوي عوامل داخلي دچار مشكل شده است

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،كارشناس بازار سرمايه معتقد است كه بازار بورس بيشتر از سوي عوامل داخلي دچار مشكل شده و ترس فروش به اين موضوع مربوط مي شود به همين دليل است كه تاكيد مي كنيم لازم است سياستمداران رفتارهاي حمايتي بيشتري اتخاذ كنند. به گزارش روابط …

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
رکوردشکنی حراج تهران؛ تابلو آغداشلو ۱۲ میلیارد فروش رفت

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،سیزدهمین دوره حراج بزرگ تهران که به دلیل بحران بیماری کرونا مدت‌ها به تعویق افتاده بود، در نهایت عصر روز جمعه ۲۶ دی ماه، مانند دوره‌های گذشته در هتل «پارسیان» برگزار شد.  سیزدهمین حراج تهران عصر دیروز جمعه ۲۶ دی ماه کار خود را …

Print Friendly, PDF & Email