دستور روحانی به وزرای اطلاعات و کشور درباره استخراج بیت کوین

اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،رییس دفتر رییس جمهوری از دستور حجت الاسلام و المسلمین روحانی به وزارتخانه‌های اطلاعات و کشور برای برخورد جدی با استفاده کنندگان غیرمجاز از برق برای استخراج بیت کوین خبر داد.

 در روزهای اخیر قطعی برق و آلودگی هوا چالش بزرگی در کشور ایجاد کرده است. دولت می گوید مصرف گاز در کشور افزایش یافته که این باعث شده تولید برق با چالش روبه‌رو شود. نیروگاه های برق ناچارند به جای گاز از گازوئیل و یا مازوت برای تولید برق استفاده کنند.

مازوت و گازوئیل نیز آلودگی شدیدی ایجاد می کنند. دولت می‌گوید مردم باید مصرف برق و گاز خود را کاهش دهند تا مشکل کمتر شود.

دوره آموزشی بورس به ارزش یک میلیون و 200 تومان رایگان شد!!

دوره آموزشی بورس به ارزش یک میلیون و 200 تومان رایگان شد!!

از سوی دیگر  در روزهای اخیر در مورد ماینینگ غیرمجاز، فعالیت نهادهای دولتی و غیر دولتی در حوزه استخراج رمزارز  حساسیت‌هایی را ایجاد کرده است.

استخراج رمز ارزها برق بسیار زیادی را می طلبد و این مسئله به شبکه تولید برق فشار وارد کرده است.

در این بین خبری منتشر شده که در منطقه آزاد رفسنجان گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین مزرعه بزرگ استخراج بیت‌کوین راه اندازی کرده و مجوزهای لازم را هم گرفته است.

این ماجرا واکنش های انتقادی زیادی از دولت در پی داشته است در همین رابطه محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور در حاشیه نشست دولت در پاسخ به ادعای نقش دولت در استخراج بیت کوین گفت: “اینکه گفته می‌شود دولت از بیت کوین استفاده می‌کند، یک جفا است. دولت وارد این مسائل نمی‌شود اما در یک سال گذشته فشارهایی بود.”

او افزود: «دستگاه ماینر بیت کوین به شکل قاچاق وارد کشور شده بود که دستگاه کوچکی هم است و ورود آن کار سختی نیست. در جاهای مختلف استفاده می‌شده و فشار بر روی دولت آمد که به نوعی آن را ضابطه‌مند و قانونی کند.»

واعظی با بیان اینکه مسئله بیت کوین دو بار در کمیسیون‌های دولت مطرح شد، کسانی که می خواهند از بیت کوین استفاده کنند باید از وزارت صمت اجازه بگیرند و وزارت نیرو هم تایید ‌کند که چگونه از آن استفاده کنند گفت: “بر این اساس، برای نصب در یک حدی اجازه‌هایی داده شده و معلوم است که آنها کجا هستند و می‌توانند با آنها ارتباط بگیرند و بگویند که مثلاً در ماه‌های تابستان یا روزهایی که وارونگی هوا هست، استفاده نکنید یا در روزهای سرد استفاده کنید.”

او افزود: «امروز در دولت ادعایی شد که علاوه بر کسانی که اجازه گرفتند، در برخی مرغداری‌ها و جاهای مختلف هم اینها استفاده می‌کنند که رییس‌جمهوری به وزارت اطلاعات و وزارت کشور دستور دادند با جدیت این مسئله را دنبال کنند و اگر در جایی از برق برای بیت کوین استفاده می‌شود، محکم با آنها برخورد کنند.

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
کسب سود 3 سال تنها در 9 ماه/ رکورد شکنی پیاپی شرکت نفت ایرانول

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،شرکت نفت ایرانول توانست در 9 ماهه سال جاری به اندازه 3 سال اخیر خود سود کسب کند. محمدحسین رزاقی مدیرعامل شرکت نفت ایرانول با بیان این خبر گفت: به لطف خدا و تلاش بی وقفه همکارانم توانستیم سود خالص 800 میلیارد تومانی کسب …

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
جریمه ۳.۵ میلیارد ریالی تعزیرات برای احتکار لاستیک ماشین سنگین

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،مدیرکل تعزیرات حکومتی استان چهار محال و بختیاری از صدور حکم بیش از ۳.۵ میلیارد ریالی برای احتکار (لاستیک ماشین سنگین) خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، محمد رضا عمرون در این رابطه …

Print Friendly, PDF & Email
اقتصادی
باکیفیت‌ترین سواری‌های داخلی کدامند؟

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،بر اساس آخرین ارزیابی صورت‌گرفته از وضعیت کیفی خودروهای سواری تولیدی آذر سال‌جاری، دو محصول پژو ۲۰۰۸ ایران‌خودرو/ایکاپ و نیومزدا ۳ شرکت بهمن‌موتور توانسته‌اند پنج ستاره کیفی را کسب کرده و باکیفیت‌ترین‌ خودروهای داخلی باشند. طبق این ارزیابی چهار خودرو چهار ستاره، ۱۸ مدل …

Print Friendly, PDF & Email