نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم برگزار شد

مناطق آزاد

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برنامه‌ریزی جهت ارائه خدمات شایسته به گردشگران در جزیره قشم باید بر اساس شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت بوده تا موجب اوج گرفتن بیماری کرونا نشود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مؤمنی در نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، اظهار کرد: تلاش‌ها و فعالیت‌های خوبی از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان و کادر درمان در جزیره قشم برای مقابله با گسترش بیماری کرونا طی ماه‌های گذشته اجراشده است که شایسته تقدیر و قدردانی است.
وی با اشاره به اینکه با تلاش‌های انجام‌شده قشم امروز در وضعیت آبی قرار دارد، افزود: برنامه‌ریزی جهت حضور گردشگران در تعطیلات بهمن‌ماه و پایان سال(نوروز) باید به نحوی باشد که موجب سختی و فشار مضاعف به کادر درمان نشود.
رییس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم ادامه داد: درست است که بسیاری از کسب‌وکارهای مرتبط با صنعت گردشگری از زمان شیوع ویروس کرونا دچار آسیب و خسارت شده‌اند، اما نباید اجازه داد تا منافع کوتاه‌مدت مقدم بر مصالح بلندمدت مردم منطقه باشد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: پذیرش گردشگر در تعطیلات بهمن‌ماه و نوروز باید بر اساس توان اجرایی و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا صورت پذیرد.
به گفته مومنی، ساماندهی مراکز اقامتی جهت ارائه خدمات استاندارد به گردشگران یکی از اولویت‌های پیش‌بینی‌شده است و باید با یک سیاست‌گذاری مشخص و با رعایت استانداردهای بهداشتی و اجتماعی اجرایی شود.
وی بابیان اینکه برای استانداردسازی و بهبود خدمات‌رسانی در مبادی ورود گردشگر به جزیره قشم پیش بینی‌هایی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: هماهنگی‌هایی جهت افزایش تعداد شناورهای مسافری و تعداد لندینگ کرافت در محدوده بنادر لافت و پل جهت انجام‌شده است که موجب افزایش کیفیت ارائه خدمات به گردشگران خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان تأکید کرد: ارائه خدمات شایسته و استاندارد به گردشگران یکی از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد قشم است، اما این موضوع باید با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اجرایی شود و حضور گردشگران نباید موجب شود که شرایط بیماری کرونا از کنترل کادر زحمتکش درمان خارج شود.
بر اساس این گزارش، مسئولان کمیته‌های مختلف ستاد اجرایی خدمات سفر قشم نیز در این جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود جهت ایجاد شرایطی برای ارائه خدمات شایسته به گردشگران در ایام منتهی به تعطیلات بهمن‌ماه و همچنین تعطیلات پایان سال (نوروز) پرداختند.
گفتنی است، نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم به ریاست حمیدرضا مؤمنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور اعضای کمیته‌های این ستاد در مرکز بین‌المللی رشد برگزار شد.

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
مناطق آزاد
اهمیت نقش زنان در پیشبرد وتوسعه جامعه اسلامی

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،پنجمین نشست بانوان فرهیخته تقریبی استان هرمزگان هم زمان با ایام فاطمیه با حضور مشاور امور بانوان مجمع تقریب مذاهب اسلامی کشور و نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین …

Print Friendly, PDF & Email
مناطق آزاد
بازدید های متوالی، روال منحصر بفرد مدیریتی در منطقه آزاد قشم

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بلافاصله پس از پایان آیین افتتاح ۲۷ پروژه بزرگ منطقه آزاد قشم توسط ریاست جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدیو کنفرانس به بازدید از پروژه های مختلف عمرانی در جزیره قشم پرداخت. به …

Print Friendly, PDF & Email
مناطق آزاد
استاندار گیلان: منطقه آزاد انزلی از مناطق آزاد ارزشمند کشور است

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، دکتر ارسالان زارع در حاشیه برگزاری آیین بهره برداری از ۱۸ پروژه سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: منطقه آزاد انزلی به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و …

Print Friendly, PDF & Email