اهالی باغ فیض ” هم سایه هم “می‌شوند

شهرداری

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،محمود کلهری شهردار منطقه5 از آغاز پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در این منطقه خبر داد و افزود: این طرح با هدف افزایش مشارکت و مسئولیت پذیری شهروندی در یکی از مجتمع های مسکونی پرجمعیت محله باغ فیض اجرا می‌شود تا تمرینی برای تحقق شعار تهران شهری برای همه و ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی دراین محله قدیمی با رویکرد” هم سایه هم بودن ” باشد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5، شهردار منطقه5 با اشاره به برنامه های فرهنگی سال 1400 برای قشرهای مختلف مردم گفت: این پویش بر اساس نیاز سنجی محلات به کمک گروه های تسهیل گر، سازمان های غیر دولتی و مردم نهاد، جلب مشارکت معتمدین و متنفذین محلی با تاکید بر حفظ هویت محلات و ارتقای فرهنگ هم زیستی در کنار هم و گره گشایی از مشکلات موجود است.
کلهری بیان کرد: انتظار می‌رود این طرح سبب افزایش مشارکت و روحیه مسئولیت پذیری ، مدیریت و کاهش تولید پسماند و آموزش قوانین و مقرارت آپارتمان نشینی و حریم خصوصی شود.
او اقدامات محوری این پویش را شامل برنامه های گسترده تبلیغاتی، آموزشی، ترویجی و تغییر و پایدار سازی رفتار دانست و تاکید کرد: این برنامه از طریق تشکیل تیم های تسهیل گری میدانی و مجازی ، برگزاری جلسات توجیهی ، نیاز سنجی مشارکتی ، تولید محتوی و طراحی و اجرای رویداد های خرد اجتماع محور با همکاری گروه های محلی و تسهیل گری در حال اجرا است.
کلهری خاطر نشان کرد: این طرح در محله باغ فیض شهرک الزهرا از دی ماه سال 99 آغاز و تا شهریور 1400 ادامه دارد تا با همکاری و مشارکت شهروندان به بستر سازی در زمینه ارتقای فرهنگ همسایگی کمک کند. پس از این مدت پایدار سازی و تغییر رفتار درحوزه آپارتمان نشینی سنجیده و ارزیابی می‌شود. .

Share this:

Print Friendly, PDF & Email
شهرداری
بررسی مشکلات شهرک بروجردی شهردار منطقه 15

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،‍ با راه اندازی دفتر رسیدگی شهید بروجردی انجام می شود؛بررسی مشکلات شهرک بروجردی شهردار منطقه 15 گفت: با راه اندازی دفتر رسیدگی به امور شهرک بروجردی وضعیت املاک این محله تعیین تکلیفh می شود. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا انارکی …

Print Friendly, PDF & Email
شهرداری
کسب رتبه بسیار مطلوب شهرداری منطقه یک در نگهداشت شهر

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،عملكرد منطقه یک در حوزه نگهداشت شهر و امور خدمات شهری بین مناطق ۲۲ گانه، در نظارت دوره ای امور مناطق شهرداری تهران بسیار مطلوب و در سایر حوزه ها مطلوب ارزيابی شد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مصطفی سليمی معاون هماهنگی …

Print Friendly, PDF & Email
شهرداری
شهرفروشی در منطقه17 ممنوع

به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،شهردار منطقه 17 گفت: باتوجه به اینکه بخشی از محلات منطقه 17 بافت فرسوده است، نیاز به نوسازی آن وجود دارد و مدیریت شهری برای رفع بافت فرسوده توجه ویژه ای دارد، اما شهر فروشی به نیت درآمدزایی و رفع بافت فرسوده انجام نمی …

Print Friendly, PDF & Email