امروز: July 26, 2021

پترول دو طرح توسعه‌ای جدید در راه دارد

اقتصادی , پتروشیمی تاریخ انتشار: 0/02/25 دیدگاه‌ها برای پترول دو طرح توسعه‌ای جدید در راه دارد بسته هستند   1986 بازدید

اندازه فونت    
پترول دو طرح توسعه‌ای جدید در راه دارد

 

مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (پترول) گفت: این شرکت به‌زودی ساخت دو طرح جدید پتروشیمی را با هدف تکمیل زنجیره ارزش، اشتغال‌آفرینی پایدار، جلوگیری از واردات این محصولات و شکوفایی اقتصاد در مناطق کمتر توسعه یافته آغاز می‌کند.
رسول اشرف‌زاده با اعلام این مطلب افزود: با توجه به حرکت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به سمت توسعه صنایع تکمیلی محصولاتی که در این صنایع تولید می‌شود، راهبردی و ارزش‌آفرین هستند و از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری خواهد شد.
وی اظهار داشت خوراک طرح های مذکور از طریق شرکت های تابعه هلدینگ خلیج فارس تامین و در نهایت این طرح‌ها زمینه ساز ارتقای زنجیره ارزش و توسعه صنایع تکمیلی در مجموعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس خواهند شد.
وی از احداث طرح اتیلن اکساید با ظرفیت تولید ۶۸ هزار تن در سال نام برد و گفت: خوراک این محصول اتیلن و میزان سرمایه‌گذاری آن ۱۱۰ میلیون یورو طی مدت ۳۶ ماه می‌باشد
اشرف‌زاده طرح اتیلن پروپیلن دی از مونومر را از دیگر طرح‌های توسعه‌ای پترول یادکرد و افزود: ظرفیت این طرح با ۵۰ هزار تن در سال می‌باشد و خوراک آن اتیلن و پروپیلن است همچنین سرمایه‌گذاری این طرح ۱۵۴ میلیون یورو می‌باشد که طی برنامه‌ریزی صورت‌گرفته دوره ساخت آن ۳۶ ماه می‌باشد.
اشرف‌زاده: تکمیل زنجیره ارزش، جلوگیری از خام‌فروشی، توسعه صنایع تکمیلی، جلوگیری از واردات برخی محصولات، اشتغال‌آفرینی پایدار در مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور و توسعه محصولات متنوع و راهبردی را از اهداف اساسی اجرای دو طرح جدید عنوان کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
بانک و بیمه
پتروشیمی
صنعت و معدن
رفتن به ابتدای صفحه