تاریخ انتشار : شنبه 6 آبان 1402 - 8:41
کد خبر : 34982

سودآوری، اسم رمز بانک شهر

بانک‌ها نهادی اقتصادی هستند که وظایفی همچون تجهیز و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری، عملیات مالی، خرید و فروش ارزها، نقل و انتقال وجوه، وصول مطالبات اسنادی و سود سهام مشتریان، پرداخت بدهی مشتریان، قبول امانات، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان، انجام وظیفهٔ قیمومیت و وصایت برای مشتریان و انجام وکالت خرید و فروش را بر عهده دارند. به گزارش فکراقتصادی؛درحال حاضر ۲۰ بانک خصوصی

بانک‌ها نهادی اقتصادی هستند که وظایفی همچون تجهیز و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری، عملیات مالی، خرید و فروش ارزها، نقل و انتقال وجوه، وصول مطالبات اسنادی و سود سهام مشتریان، پرداخت بدهی مشتریان، قبول امانات، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان، انجام وظیفهٔ قیمومیت و وصایت برای مشتریان و انجام وکالت خرید و فروش را بر عهده دارند.

به گزارش فکراقتصادی؛درحال حاضر ۲۰ بانک خصوصی و ۸ بانک دولتی در کشور فعال بوده که تمامی این بانک‌ها دارای شرکت‌های وابسته هستند. به طور معمول با پایان سال مالی و برگزاری مجامع، صورت‌های مالی شرکت‌های بورسی وابسته در سامانه کدال منتشر می‌شود. حال آن که از بانک شهر به عنوان یکی از ۲۰ بانک خصوصی فعال در کشور یاد می‌شود که دارای چند هلدینگ با کاربری‌های مختلف است.

بر این اساس، گزارش‌ها نشان می‌دهد که برخی از شرکت‌های بانک شهر در زمینه‌های ساختمانی و عمرانی فعالیت دارند که شامل شرکت‌های مسکن و ساختمان جهان، ساختمان و عمران شهر پایدار، مسکن و عمران تجارت آتیه کیش و نوسازان شهر تهران می‌شود. سایر شرکت‌های وابسته به بانک شهر نیز شامل شرکت‌های توسعه و گردشگری شهر آیین، توسعه بازرگانی بین‌الملل شهر، لیزینگ شهر، گروه مالی شهر، توسعه و نوآوری شهر، راهبرد هوشمند شهر، فن آوران ایمن شبکه، توسعه صنایع و معادن شهر، جهان اقتصاد و سرمایه آتیه ایرانیان، صرافی شهر، توسعه اعتبار‌سنجی شهر، پترو انرژی شهر، آب و برق کیش، سرمایه‌گذاری شهر آتیه، کارگزاری شهر، تامین سرمایه تمدن و سرویس بیمه شهر هستند که بر اساس سایت رسمی بانک شهر شرکت‌های زیرمجموعه این بانک به ۲۱ مورد می‌رسد و تمامی این شرکت‌های زیرمجموعه، به صورت مستقیم در حال خدمتگزاری به مشتریان خود و در عین حال مشغول سودآوری به عنوان بازوی ارزش آفرین بانک شهر هستند.

بانک شهر، بهمن ماه سال ۸۷ به صورت شرکت سهامی عام و تحت نام شرکت مالی و اعتباری شهر به ثبت رسید. در سال ۸۸ با مجوز بانک مرکزی به عنوان بانک شهر فعالیت بانکداری خود را آغاز کرد و نام آن به بانک شهر تغییر یافت. این بانک درحال حاضر با ۱۳۳ شعبه در استان تهران، ۱۲۴ شعبه در سایر استان‌ها و ۴ شعبه در مناطق آزاد مشغول ارائه خدمات متنوع و گسترده‌ای به مشتریان خود است.

شرکت‌های فعال در سازمان بورس و اوراق بهادار موظف به انتشار صورت‌های مالی خود در سامانه کدال هستند و بانک شهر نیز تاکنون از مجموعه‌هایی بوده است که صورت‌های مالی شرکت‌های زیرمجموعه خود را به صورت منظم منتشر می‌کند. برهمین اساس و طبق صورت مالی تلفیقی این بانک که در تاریخ ۲۷ تیرماه سال‌جاری در سامانه کدال منتشر شده و ۲۸ تیرماه هم مجمع این بانک برگزار شده است، بررسی عملکرد گروه بانک شهر نشان می‌دهد که این بانک سال گذشته را با سود خالص ۳۸۳۷ میلیارد تومانی به پایان رسانده است.

این درحالی است که بانک شهر به عنوان یکی از بانک‌های همیشه فعال در عرصه تامین مالی و حمایت از بخش‌های مختلف، نامی درخشان را از خود در بانکداری کشور به ثبت رسانده است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.