فولاد سنگان با ثبت رکورد تولید گندله در فروردین و تولید کنسانتره در اردیبهشت ماه خود را برای سالی پر بار آماده می‌کند.

 

به گزارش خبرنگار ما از، فولاد سنگان عنوان بزرگترین شرکت صنعتی شرق کشور را به خود اختصاص داده است. این مجموعه در تلاش است تا نقش مهمی در تامین مواد اولیه زنجیره ارزش داشته باشد.

 

با چنین نگاهی و با هدف تحقق شعار سال این مجموعه توانست در فروردین ماه سال جاری با وجود تعطیلات نوروزی در میزان تولید رکورد شکنی داشته باشد.

درواقع این مجموعه در فروردین ماه سال جاری موفق به ثبت رکورد روزانه تولید کنسانتره به میزان ۱۹۰۲۰ تن شد .در پایان فروردین ماه ۴۹۷۰۰۰ تن گندله تولید شد که معادل ۱۰۲ درصد تحقق برنامه در این ماه بود.

 

فولاد سنگان در این زمان موفق شد تا بیش از ۱۰۰ از برنامه پیش بینی شده خود برای ماه را محقق کند و همین موضوع می تواند نوید بخش اتفاقات خوبی برای سال جاری باشد. دستیابی به رشد ۱۰۲ نشان می دهد که این مجموعه توان تولیدی خود را افزایش داده است.

 

اما چرایی دستیابی به این رشد آن هم در اولین ماه سال که با چند روز تعطیلی و همچنین پیش بینی از وضعیت بازار پیش رو چطور محقق شده است؟

 

بدون شک بخش عمده ای از افزایش تولید و رشد ۱۰۲ درصدی گندله در فروردین ماه سال جاری به میزان افزایش تولید در حلقه قبلی آن یعنی افزایش تولید کنسانتره باز می گردد.

 

اما قبل از آن در مرحله عملیات معدنی بی شک میزان برداشت در این مجموعه با افزایش همراه بوده است و توانسته در حلقه های بعدی خود یعنی تولید کنسانتره و گندله رکورد شکنی داشته باشد.

 

در ادامه ماه دوم سال این مجموعه در تولید کنسانتره نیز توانست از برنامه پیش بینی شده جلو رفته و برنامه را به میزان ۱۰۵ درصد محقق کند. درواقع تولید بیش از ۴۵۰.۰۰۰ تن کنسانتره در پایان اردیبهشت‌ماه به ثبت رسید.

 

با چنین روندی مجموعه فولاد سنگان در خرداد ماه نیز به از تحقق برنامه پیشی می گیرد. این به معنای سالی پربار برای فولاد سنگان است که قرار است فراتر از برنامه های برود. البته هرچند این اتفاق منجر به افزایش تولید و فروش در این مجموعه می شود اما فراموش نکنیم ادامه دار شدن این رشد تولید نیازمند تامین زیرساخت هایی است که می تواند تولید را تحت تاثیر قرار دهد.